Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miłość
03.05.2010 15:23

Biskup Napierała: w Polakach obudziła się miłość do ojczyzny i duma

Po katastrofie pod Smoleńskiem obudziła się wśród Polaków miłość do ojczyzny i szlachetna duma - mówił w poniedziałek w Kaliszu biskup kaliski, Stanisław Napierała.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po katastrofie pod Smoleńskiem obudziła się wśród Polaków miłość do ojczyzny i szlachetna duma - mówił w poniedziałek w Kaliszu biskup kaliski, Stanisław Napierała. *

"Powinniśmy zachować to narodowe przebudzenie, bo ono zostało dane narodowi jako łaska ku przestrodze na przyszłość" - powiedział biskup podczas uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny.

Według niego, tragedia pod Smoleńskiem uczy nas samodzielnego, krytycznego myślenia wobec legalnych przekazów dotyczących spraw ojczyzny. Jak ocenił, "nie możemy pozwalać sobie być na pasku poprawności nadawanej codziennie w nie wiadomo skąd pochodzących mediach".

"Polacy dowiedzieli się po katastrofie, że prezydent był przecież wielkim człowiekiem i wielkim patriotą. Jego kompetencje doceniano na tzw. salonach. Miał jednoznaczną, choć nie akceptowaną przez wszystkich postawę budowania Europy jako ojczyzny ojczyzn" - mówił duchowny.

Apelował o solidarność Polaków. "Jątrzenie, kłótnie, napuszczanie jednych na drugich, działania przeciwko pojawianiu się rodzimych autorytetów jest jakby czerwonym światłem, które ma nas ostrzegać" - podkreślił Napierała.

W uroczystościach w katedrze uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, rzemieślnicy i młodzież.(PAP)

zak/ par/

Tagi: miłość, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz