Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biskupi z satysfakcją przyjęli ponowny wybór abp. Michalika na przewodniczącego KEP

0
Podziel się

Biskupi uczestniczący we wtorek w zebraniu
plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podkreślali w rozmowach z
PAP, że z satysfakcją przyjęli ponowny wybór abp. Józefa Michalika
na przewodniczącego KEP.

bEioKpQR

Biskupi uczestniczący we wtorek w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podkreślali w rozmowach z PAP, że z satysfakcją przyjęli ponowny wybór abp. Józefa Michalika na przewodniczącego KEP.

Prymas Polski kardynał Józef Glemp ocenił, że ten wybór świadczy o ciągłości w polskim Kościele i Episkopacie. "Abp Michalik nie musi się uczyć sprawowania urzędu, gdyż ma już doświadczenie zdobyte podczas pierwszej kadencji. My jesteśmy przyzwyczajeni do jego języka i jego stylu sprawowania tej funkcji, co jest korzystne dla pracy Episkopatu" - powiedział PAP prymas.

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił, że jest "szalenie zadowolony" z wyboru abp. Michalika.

bEioKpQT

Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz mówił, że wynik wtorkowych głosowań był spodziewany. "Jeśli jedna kadencja upływa dobrze to nie należy zmieniać koni w zaprzęgu. Ten wybór jest optymalny" - dodał.

"Jesteśmy za kontynuacją. Abp Michalik sprawdził się w pierwszej kadencji i mamy nadzieję, że sprawdzi się również w drugiej" - powiedział metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przypomniał, że przed wyborami kandydatura abp Michalika była bardzo poważnie brana pod uwagę.

Z kolei bp Tadeusz Pieronek podkreślił, że biskupi "wybrali taki stan rzeczy, jaki był przed wyborami". "Widocznie nie lubią zmian" - dodał. (PAP)

bEioKpQZ

pro/ skz/ wkr/ woj/

bEioKpRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)