Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
blair
10.09.2006 12:55

Blair za kontaktami z palestyńskim rządem jedności narodowej

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair powiedział w niedzielę w Ramalli, że Zachód mógłby odnowić kontakty z Palestyńczykami, jeśli rządzący Hamas zgodziłby się na utworzenie rządu jedności narodowej, który wyrzekłby się przemocy oraz uznałby istnienie Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair powiedział w niedzielę w Ramalli, że Zachód mógłby odnowić kontakty z Palestyńczykami, jeśli rządzący Hamas zgodziłby się na utworzenie rządu jedności narodowej, który wyrzekłby się przemocy oraz uznałby istnienie Izraela. *

Blair przebywa obecnie z wizytą w Autonomii Palestyńskiej, gdzie spotkał się z prezydentem Mahmudem Abbasem.

Swym oświadczeniem Blair stał się pierwszym zachodnim przywódcą sygnalizującym, że nowy rząd, w skład którego wchodziłby Hamas, byłby do zaakceptowania.

Wspólnota międzynarodowa bojkotuje Hamas, który uznawany jest przez Unię Europejską i USA za ugrupowanie terrorystyczne.

O utworzenie palestyńskiego rządu jedności narodowej z udziałem Hamasu i Al-Fatah zaapelował w środę minister spraw zagranicznych pełniącej obecnie przewodnictwo w Unii Europejskiej Finlandii Erkki Tuomioja. (PAP)

jo/ malk/ 1873

Tagi: blair, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz