Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Blisko 70 dzieci zmarło w Pakistanie od grudnia na nękanym suszą południu

0
Podziel się:

Na razie trudno jest określić dokładną przyczynę zwiększonej śmiertelności wśród dzieci w tym regionie.

Blisko 70 dzieci zmarło w Pakistanie od grudnia na nękanym suszą południu
(AP/FOTOLINK/East News)

Blisko 70 dzieci zmarło od grudnia w prowincji Sindh na południu Pakistanu z powodu suszy, wywołanego nią niedożywienia oraz chorób. W poniedziałek na miejsce udał się premier Nawaz Sharif, który obiecał 10 mln dolarów rządowej pomocy dla tego regionu.

Według ONZ w styczniu w prowincji Sindh zmarło 18 dzieci poniżej piątego roku życia, a w lutym - 23. Doniesienia te potwierdził pakistański ośrodek zarządzania kryzysowego (NDMA), który dodał, że w grudniu 2013 roku w okręgu Tharparkar śmierć poniosło kolejnych 26 dzieci.

Danych za marzec jeszcze nie opublikowano.

Na razie trudno jest określić dokładną przyczynę zwiększonej śmiertelności wśród dzieci w tym regionie, jednak jest to splot kilku czynników, w tym powszechności zakażeń oraz niedożywienia matek i dzieci - powiedział rzecznik Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) Hazem el-Mahi.

Pakistańskie media twierdzą, że dzieci umierają na skutek niedożywienia spowodowanego przez suszę, która według lokalnych władz dotknęła ok. 900 tys. ludzi.

Do Tharparkar udał się w poniedziałek premier Sharif, który obiecał rządową pomoc w wysokości 10 mln dolarów. _ Mieszkańcy będą mogli niedługo powrócić do swoich domów, a do regionu wkrótce wróci dostatek _ - zapewnił.

Sharif zarządził szybkie dostarczanie żywności, wody pitnej i leków mieszkańcom dotkniętych terenów oraz zapowiedział surowe kary dla osób odpowiedzialnych za niedopatrzenia w dystrybucji pszenicy.

Według lokalnych mediów pomoc rządowa i humanitarna z opóźnieniem dociera do ludzi na dotkniętych suszą obszarach, np. z 60 tys. worków mąki wysłanych do Sindh tylko 900 rozdano potrzebującym.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)