Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boeing się nie rozbił, to były ćwiczenia

0
Podziel się:

Samolot miał mieć wypadek na lotnisku w stolicy Zimbabwe, Harare.

Boeing się nie rozbił, to były ćwiczenia
(PhillipC/CC/Flickr)
bEsmuvYR

Nie doszło do żadnego wypadku Boeinga 767 na międzynarodowym lotnisku w stolicy Zimbabwe, Harare. Był to tylko element ćwiczeń - potwierdziło brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

_ - Rozumiemy, że chodzi o ćwiczenia, bo wypadku nie było. Rozmawialiśmy z władzami lotniska i powiedziano nam, że to były ćwiczenia _ - powiedziała rzeczniczka brytyjskiego MSZ.

Informację o ćwiczeniach podały też władze lotnictwa cywilnego Zimbabwe. - _ To były planowane ćwiczenia, aby sprawdzić nasze możliwości reakcji na zagrożenia. Dyrekcja wyda w tej sprawie oficjalny komunikat _ - poinformował przedstawiciel tych władz.

bEsmuvYT

Wcześniej podawano, że lecący z Londynu Boeing 767 miał wypadek na międzynarodowym lotnisku w Harare. W stronę lotniska jechały ambulanse i wozy policyjne, a na jednym z pasów widać było dym. Maszyna tego typu może transportować do 375 pasażerów.

Jak pisze AFP, w listopadzie 2009 roku samolot należący do linii lotniczych Air Zimbabwe zjechał na lotnisku w Harare z pasa startowego po zderzeniu z guźcami.

bEsmuvZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)