Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bójka na plaży w Gdyni z udziałem kilkudziesięciu osób

0
Podziel się

#
dochodzi m.in. oświadczenie prezydenta Gdyni.
#

bErRnUFx

# dochodzi m.in. oświadczenie prezydenta Gdyni. #

18.08. Gdynia (PAP) - Do bójki z udziałem kilkudziesięciu osób, w tym kibiców Ruchu Chorzów i obywateli Meksyku, doszło w niedzielę na plaży w Gdyni. Jedna osoba przebywa na obserwacji w szpitalu. Policja zatrzymała trzy osoby.

"W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów na gości naszego miasta - członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku - +Cuauhtemoc+ podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. - wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców. Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie" - napisał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w oświadczeniu przekazanym mediom.

bErRnUFz

Według naocznego świadka zdarzenia, kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjechali na niedzielny mecz ich drużyny w Pucharze Polski z Arką Gdynia, zaatakowali na plaży marynarzy z meksykańskiego żaglowca, który przypłynął do Gdyni.

"Kibice byli bardzo agresywni. Mieli na sobie klubowe koszulki, wykrzykiwali hasła z nazwą swojego klubu. Widziałem np. jak grupa 20 mężczyzn kopała osobę leżącą na piasku. Wszystko to działo się na plaży pełnej ludzi" - powiedział PAP chcący zachować anonimowość świadek zdarzenia, Łukasz.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podinspektor Adam Gruźlewski poinformował PAP, że zatrzymane zostały trzy osoby; jedna z nich jest obywatelem Meksyku.

"Na komisariacie trwają przesłuchiwania uczestników i świadków zdarzenia. Przypuszczalnie w bójce wzięli udział kibice, którzy przyjechali na mecz do Gdyni oraz cudzoziemcy z meksykańskiego żaglowca. Mamy zabezpieczony zapis kamer z monitoringu, który pomoże ustalić przebieg zdarzenia" - dodał Gruźlewski.

bErRnUFF

Rzecznik prasowy komendanta pomorskiej policji kom. Joanna Kowalik-Kosińska poinformowała PAP, że planowane jest jeszcze zatrzymanie czwartej osoby. "To obywatel Meksyku, który przebywa obecnie w szpitalu z ranami ciętymi. Jego życiu nic nie zagraża" - wyjaśniła. Trwa dochodzenie w sprawie wydarzeń na plaży. (PAP)

rop/ kot/

bErRnUGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)