Notowania

produkcja
03.10.2010 11:01

Bollywoodzka produkcja w Krakowie

W Krakowie rozpoczną się we wtorek zdjęcia do bollywoodzkiego filmu akcji - "Banita" ("Mujjahir") w reż. Prashanta Chadha. Większość z nich będzie kręcona w plenerach. W roli głównej wystąpi znany hinduski aktor Sachin Joshi.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Krakowie rozpoczną się we wtorek zdjęcia do bollywoodzkiego filmu akcji - "Banita" ("Mujjahir") w reż. Prashanta Chadha. Większość z nich będzie kręcona w plenerach. W roli głównej wystąpi znany hinduski aktor Sachin Joshi.

Licząca ok. 50 osób ekipa filmowa jest już w Krakowie. Poniedziałek będzie dniem przygotowań, a we wtorek filmowcy będą pracowali we wnętrzach. W Polsce przewidziano w sumie 18 dni zdjęciowych.

"O tę produkcję rywalizowaliśmy z Pragą. Za podobne pieniądze zapewniliśmy filmowcom wszelką możliwą pomoc. To wynik tego, że od dwóch lat władze miasta i regionu budują mechanizm wsparcia dla realizacji produkcji filmowych" - powiedział PAP Rafał Orlicki, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego, odpowiedzialny za Krakowską Komisję Filmową.

Budżet "Banity" to ok. 6 mln dolarów. Szacuje się, że nawet jedna trzecia tej kwoty zostanie w Krakowie.

Film opowiada o próbie dokonania zamachu terrorystycznego przy użyciu skradzionej broni biologicznej. Tytułowy bohater, próbując uratować świat przed zagładą, przemierza Europę, Maroko oraz Chiny.

Jak podkreślił Orlicki, ważne jest to, że Kraków nie będzie w filmie udawał innego miasta. Zdjęcia kręcone będą na pl. Szczepańskim, na Kopcu Kraka, na Kazimierzu, przy Bramie Floriańskiej i Barbakanie, Małym Rynku i w Balicach. 12 października Rynek Głównym będzie miejscem efektownej sceny wybuchu.

"Mamy nadzieję, że pokazanie w filmie Krakowa spowoduje wzrost zainteresowania Hindusów Polską, może zaowocuje to większym ruchem turystycznym, może inicjatywami gospodarczymi" - mówił Orlicki.

W filmie w reż. Prashanta Chadha obok Sachina Joshi i Aryi Barbar zagrają m.in. Sachin Khedekar i Samy Gharbi. Premiera obrazu jest planowana na kwiecień 2011 r.

Producentem filmu, kręconego w Niemczech, Maroku, Indiach i w Polsce, jest spółka J.M.J. Entertainment Pvt. Ltd., wspomagana przez NIJOO&RUCHI Film Production Suport.

Wspólną ofertę, która przyciągnęła bollywoodzkich filmowców, przygotowały Film Polska Sp. z o.o., Alvernia Studios i Krakowska Komisja Filmowa, działająca w strukturach KBF.(PAP)

wos/ ls/ jbr/

Tagi: produkcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz