Notowania

powódź
31.05.2010 12:01

Boni: Dzieci powodzian dostaną na podręczniki

Około 9,5 tys. dzieci powodzian ma otrzymać po 1000 zł - zapowiada minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Około 9,5 tys. dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni. *

O pomoc dla dzieci z rodzin, które ucierpiały w wyniku ostatniej powodzi, Boni był pytany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

_ - Tam, gdzie jest to możliwe, są organizowane zielone szkoły, które mają także charakter edukacyjny _ - powiedział minister Boni i wyjaśnił, że wypłata zasiłków ma umożliwić dzieciom kupno tego, co straciły w powodzi - podręczników i innych rzeczy potrzebne do nauki.

Minister informuje, że jest też organizowana duża letnia akcja kolonijna - zarówno wyjazdowa, jak i w miejscu zamieszkania dzieci. _ - Część rodziców odbudowując swoje domy będzie wolała, żeby dzieci były może gdzieś niedaleko. Chcielibyśmy żeby w wielu wypadkach rolę takich opiekunów na tych koloniach pełnili nauczyciele, bo to jest większe poczucie pewności dla rodziców _ - powiedział Boni.

Z kolei minister finansów Jacek Rostowski odniósł się do kwestii tego, jak powódź wpłynie na finanse państwa. _ - Konieczność wydawania pewnych środków na pomoc dla ludzi, na usuwanie skutków powodzi będzie znaczyło, że deficyt, choć mniejszy niż ten, który był zapisany w budżecie na początku roku, tak jak zresztą przewidywaliśmy, że będzie, będzie mniej mniejszy _ - odpowiedział szef resortu finansów.

Jak dodał Rostowski, to do minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej należy kierować pytania, o jaką kwotę na usuwanie skutków powodzi Polska mogłaby ubiegać się z Europejskiego Funduszu Solidarności.Resort rozwoju regionalnego ma tutaj wiodącą rolę - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wielkie sprzątanie po wielkiej wodzie ]( http://news.money.pl/artykul/wielkie;sprzatanie;po;wielkiej;wodzie,25,0,626713.html )
* [ Zgłoszono już ponad 77,5 tys. szkód powodziowych ]( http://news.money.pl/artykul/zgloszono;juz;ponad;77;5;tys;szkod;powodziowych,5,0,626437.html )
* [ Rolnicy-powodzianie dostaną zapomogi ]( http://news.money.pl/artykul/rolnicy-powodzianie;dostana;zapomogi,191,0,626367.html )
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz