Notowania

wiadomości
29.01.2014 14:03

Booka Shade i Special Request wśród gwiazd tegorocznego Audioriver

Podczas tegorocznej dziewiątej edycji festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, który odbędzie się w Płocku od 25 do 27 lipca, wystąpią m.in. Booka Shade, Loco Dice, Dom and Roland, Max Cooper oraz Special Request - poinformowali w środę organizatorzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas tegorocznej dziewiątej edycji festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, który odbędzie się w Płocku od 25 do 27 lipca, wystąpią m.in. Booka Shade, Loco Dice, Dom and Roland, Max Cooper oraz Special Request - poinformowali w środę organizatorzy.

W tym roku płocki Audioriver, będący jedną z największych tego typu imprez w Europie, potrwa jeden dzień dłużej. Powiększy się też teren festiwalu na nadwiślańskiej plaży. Nowością będzie dodatkowa część muzyczna - Audioriver Sun/Day oraz towarzyszący imprezie Audioriver Fashion Day.

"Rocznie mamy kilkadziesiąt zapytań od mniej lub bardziej znanych młodych projektantów, którzy chcieliby pokazać swoje kolekcje na naszym festiwalu. Pomimo szczerych chęci, nie mieliśmy jednak dla nich dotąd miejsca. Teraz postanowiliśmy je po prostu zrobić" - powiedział rzecznik Audioriver Łukasz Napora.

Audioriver Fashion Day odbędzie się w specjalnie wyznaczonej, nowej strefie festiwalu - nad płockim nadwiślańskim Zalewem Sobótka. Stanie tam kilkadziesiąt stoisk projektantów oraz scena prezentująca lekką, plażową muzykę od down tempo po deep house.

Organizatorzy Audioriver ogłosili pierwszy skład zagranicznych gwiazd tegorocznej edycji. W brzmieniach house i techno zagrają: Booka Shade - niemiecki duet znany z melodyjnych utworów, w tym takich hitów, jak "Body Language" czy "White Rooms"; Loco Dice - niemiecki artysta słynący ze świetnej techniki i wyczucia didżejskiego; Max Cooper - brytyjski artysta, który wypracował własny minimalowy, tech tance'owy styl, poszukujący jednocześnie eksperymentalnych form wyrazu.

Nieco inne brzmienia - jak zapowiedzieli organizatorzy Audioriver - zaprezentują: Dom and Roland - czyli brytyjski drum and bass, klasyk gatunku, preferujący bardziej undegroundową odmianę tej muzyki oraz Special Request - czyli Paul Woolford, nowa postać na scenie jungle i hardcore, wcześniej znany jako jeden z najbardziej unikalnych brytyjskich producentów house'owych, którego ostatnia płyta "Soul Music" znalazła się w wielu podsumowaniach wydarzeń muzycznych 2013 r.

Wśród imprez towarzyszących tegorocznej odsłony Audioriver, zaplanowano m.in. - podobnie jak w latach ubiegłych - targi muzyczne i kino festiwalowe.

Gwiazdami ubiegłorocznej edycji Audioriver, która odbywała się od 26 do 28 lipca i zgromadziła rekordową liczbę 22 tys. fanów elektronicznych brzmień, byli m.in. GusGus, Rudimental i Paul Kalkbrenner. W sumie na pięciu scenach na nadwiślańskiej plaży oraz na jednej na płockim Starym Rynku wystąpiło wtedy 70 wykonawców z kraju i zagranicy.

W ciągu ośmiu lat istnienia festiwalu na Audioriver wystąpiło ponad 350 gwiazd z całego świata, reprezentujących różne gatunki muzyki elektronicznej i niezależnej. Wśród nich byli m.in. Ricardo Villalobos, Netsky, Royksopp, Goldie, Danger i Kavinsky, Trentemoller, Modeselektor, Damian Lazarus, a także Guy Gerber i Martin Buttricht oraz Roni Size. Koncertów i setów didżejskich wysłuchało w sumie ponad 160 tys. fanów z Polski i zagranicy.

W 2012 r. Audioriver znalazł się na liście TOP 10 plebiscytu UK Festival Awards, nagradzającego najważniejsze imprezy muzyczne na świecie. W 2009 r. prestiżowy portal branżowy Resident Advisor umieścił Audioriver na czwartym miejscu wśród festiwali muzyki elektronicznej na świecie. Impreza wyprzedziła wtedy m.in. podobne festiwale organizowane w Londynie, Tokio i Lipsku. (PAP)

mb/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz