Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borkowski: przedsiębiorcy chronią Polskę przed kryzysem

0
Podziel się

Polska dzięki wysiłkom i zdolnościom organizacyjnym przedsiębiorców, w
mniejszym stopniu niż inne kraje doświadcza skutków światowego kryzysu gospodarczego - powiedział w
poniedziałek podczas finału konkursu Business Centre Club wiceminister SZ Jan Borkowski.

bEgkFeSZ

Polska dzięki wysiłkom i zdolnościom organizacyjnym przedsiębiorców, w mniejszym stopniu niż inne kraje doświadcza skutków światowego kryzysu gospodarczego - powiedział w poniedziałek podczas finału konkursu Business Centre Club wiceminister SZ Jan Borkowski.

W poniedziałek w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy ul. Foksal w Warszawie odbył się finał II edycji konkursu dla przedsiębiorców "Ambasador Polskiej Gospodarki". Jury wyłoniło 55 laureatów z całej Polski w czterech kategoriach: eksporter, partner firm zagranicznych, marka europejska i kreator rozwiązań XXI w.

Borkowski podkreślił, że celem konkursu jest promocja Polski i najlepszych polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. Powiedział też, że czas kryzysu pokazał, jakie korzyści odnosi Polska z członkostwa w UE. "Środku unijne pozwoliły na kontynuację wielu inwestycji i dotacje dla firm, a brak barier celnych likwiduje pokusy protekcjonizmu" - zaznaczył.

bEgkFeTb

"Globalizacja, integracja i zanik tradycyjnie rozumianych narodowych granic sprawiają, że coraz więcej krajów odczuwa pozytywne skutki otwierania gospodarek i dobrodziejstw z tego wynikających dla obywatela" - powiedział. Dodał też, że obszar WNP jest "najdynamiczniejszym" odbiorcą polskich towarów i inwestycji, a kryzys tylko na pewien czas wyhamował tą dynamikę.

"Jestem przekonany, że stopniowo polscy przedsiębiorcy powrócą do projektów w Rosji, na Ukrainie i w państwach Azji Centralnej. Nasz dialog polityczny z naszymi partnerami ze Wschodu powinien to ułatwić" - powiedział.

Nagrodzeni odebrali dyplomy z rąk Borkowskiego i prezesa BCC Marka Goliszewskiego.

Jak podaje BCC, tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki promuje Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspiera dobry wizerunek polskich firm, przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju, przyciąga inwestorów.(PAP)

bEgkFeTh

luo/ drag/ jbr/

bEgkFeTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)