Notowania

ofiary
06.04.2010 18:19

Brazylia: 50 śmiertelnych ofiar ulewy

# większa liczba ofiar, wypowiedź prezydenta #

Podziel się
Dodaj komentarz

# większa liczba ofiar, wypowiedź prezydenta #

06.04. Rio de Janeiro (PAP/AFP, EFE) - Pięćdziesiąt osób zginęło w wyniku intensywnych opadów, nękających od poniedziałku wieczór brazylijski stan Rio de Janeiro - podała we wtorek obrona cywilna. Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać.

Ze względu na silne ulewy zamknięto lotnisko im. Santosa Dumonta i odwołano loty między stolicą stanu a Sao Paulo.

Z powodu silnego wiatru zamknięto też piętnastokilometrowy most łączący Rio de Janeiro z Niteroi na drugim brzegu zatoki Rio. W samym mieście Rio de Janeiro zginęło 26 osób.

"Ludzie nie mogą kontrolować złej pogody i kiedy leje bez przerwy od ponad 15 godzin, jak dziś, warunki nas przerastają" - powiedział w wywiadzie dla lokalnego radia Tupi prezydent, którego ulewa zatrzymała w Rio de Janeiro. Lula da Silva musiał odwołać wszystkie swoje plany na wtorek.

"Jedyne, co można teraz zrobić, to prosić Boga, by burza uspokoiła się choć trochę, by można było wrócić do normalnego życia" - dodał.

Deszcz zaczął lać w poniedziałek w porze popołudniowego szczytu drogowego.

Burmistrz Rio de Janeiro zaapelował do mieszkańców, by pozostali w domach, ponieważ główne ulice dojazdowe do centrum miasta i liczne tunele zamknięto z powodu podtopień lub obsunięć gruntu.

Większość szkół w Rio była we wtorek zamknięta, nie działało też wiele biur i placówek handlowych, do których nie mogli dojechać pracownicy.

W kilku dzielnicach doszło również do przerw w dostawach elektryczności. (PAP)

klm/ mc/

5985103, 5985147

Tagi: ofiary, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz