Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brazylia
13.05.2007 16:01

Brazylia: Papieska homilia podczas mszy w Aparecidzie

Benedykt XVI powiedział w homilii podczas niedzielnej mszy w Aparecidzie w Brazylii, że wiara w Boga jest bezcennym skarbem Ameryki Łacińskiej i że to ona uczyniła z niej "kontynent nadziei".

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI powiedział w homilii podczas niedzielnej mszy w Aparecidzie w Brazylii, że wiara w Boga jest bezcennym skarbem Ameryki Łacińskiej i że to ona uczyniła z niej "kontynent nadziei".

W ostatnim dniu pielgrzymki papież odprawił w słynnym sanktuarium maryjnym mszę z okazji inauguracji V. Konferencji Generalnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM).

Według policji uczestniczyło w niej ponad 140 tysięcy wiernych.

"Oto bezcenny skarb, w który jest tak bogata Ameryka Łacińska, oto jej najbardziej wartościowe dziedzictwo: wiara w Boga, który jest miłością, który ukazał nam swą twarz w Jezusie Chrystusie" - podkreślił Benedykt XVI.

Dodał następnie: "Wierzycie w Boga, który jest miłością: to jest wasza siła, radość, której nikt nigdy nie może wam odebrać, pokój, który Chrystus zwyciężył dla was swoim krzyżem. To jest wiara, która uczyniła z Ameryki "kontynent nadziei"".

"Nie polityczna ideologia, nie ruch społeczny, nie system ekonomiczny, ale wiara w Boga - który jest miłością, który stał się ciałem i wzrósł w Jezusie Chrystusie - jest autentyczną podstawą dla tej nadziei, która przyniosła tak wspaniałe żniwa od czasów pierwszej ewangelizacji aż do dzisiaj, o czym świadczą zastępy świętych i błogosławionych, które wyniósł Duch Święty na całym kontynencie" - mówił papież.

Przypomniał słowa Jana Pawła II, który apelował o nową ewangelizację.

"Tak, jak miłość do Ojca przywiodła Jezusa do karmienia się Jego wolą, tak nasza miłość do Chrystusa ujawnia się w posłuszeństwie Jego słowom. Wierność Jezusa woli Ojca może przechodzić na uczniów dzięki Duchowi Świętemu, który rozlewa miłość Boga w ich sercach" - powiedział Benedykt XVI.(PAP)

sw/ ro/ AP

Tagi: brazylia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz