Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brazylia: Polski ksiądz ubiega się o zwolnienie

0
Podziel się

Adwokaci polskiego duchownego, oskarżonego o molestowanie
seksualne nastolatka w Brazylii i zorganizowanie w domu parafialnym "erotycznego więzienia",
wystąpili we wtorek o jego zwolnienie do czasu procesu.

bEhimHZx

Adwokaci polskiego duchownego, oskarżonego o molestowanie seksualne nastolatka w Brazylii i zorganizowanie w domu parafialnym "erotycznego więzienia", wystąpili we wtorek o jego zwolnienie do czasu procesu.

Prokuratura stanu Rio de Janeiro zarzuca 44-letniemu księdzu, że 3 lata temu przykuł do łóżka w swoim domu kajdankami 16-letniego obecnie byłego ministranta i zagroził mu, że go zabije, jeśli nie zachowa milczenia.

Jeden z adwokatów księdza, Hugo Sarubbe, powiedział, że obrońcy wystąpili o zwolnienie księdza z aresztu. Przebywa tam od piątku, kiedy to sam oddał się w ręce policji.

bEhimHZz

Sędzia Alexandre Abrahao Dias wydał w ubiegłym tygodniu nakaz aresztowania księdza m.in. z tego powodu, że jego zdaniem istniało ryzyko, że będzie chciał zbiec z Brazylii.

Sarubbe powiedział jednak, że prokuratura wystąpiła o prewencyjne zatrzymanie księdza już ponad 2 lata temu, gdy rozpoczęło się śledztwo w jego sprawie. "W 2008 r. zabrano mu paszport. I absolutnie nic się nie zmieniło - nadal mieszkał pod tym samym adresem i nie istnieje niebezpieczeństwo, że zbiegnie z Brazylii" - zapewnił adwokat.

Ksiądz był proboszczem kościoła pw. Św. Ducha w rejonie Realengo w tzw. Strefie Zachodniej Rio de Janeiro. Kuria archidiecezji Rio de Janeiro suspendowała go po otrzymaniu wiadomości o wydaniu nakazu aresztowania. Wydała oświadczenie, w którym wyraziła również ubolewanie z powodu domniemanych zachowań księdza. (PAP)

mw/

bEhimHZF

6307111 arch.

bEhimIaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)