Notowania

atom w korei północnej
12.04.2013 14:12

Broń jądrowa w Korei Północnej. USA nigdy tego nie zaakceptują

Zobacz, jaką deklarację w Seulu złożył szef amerykańskiej dyplomacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ Poza wszelkimi standardami _ są wypowiadane od tygodni przez Koreę Płn. groźby ataku nuklearnego, a USA nigdy nie zaakceptują, by państwo to stało się mocarstwem nuklearnym - oświadczył w Seulu szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.

Sekretarz stanu USA wypowiedział się dla mediów po spotkaniu z prezydent Korei Południowej Park Geun Hie i dowództwem amerykańskiego kontyngentu wojskowego w tym kraju.

Kerry podkreślił, że Stany Zjednoczone będą broniły swych sojuszników w regionie, jeśli będzie to konieczne._ _

_ - Retoryka, którą słyszymy ze strony Korei Płn., nie mieści się po prostu w żadnych standardach _ - podkreślił. _ Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że Korea Płn. nie zostanie zaakceptowana jako mocarstwo nuklearne _ - zaznaczył.

W środę Korea Płd. i USA podniosły poziom alertu w związku z _ żywotnym zagrożeniem _ po sygnałach, że Phenian może przygotowywać kolejną próbę rakietową.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że wizyta Kerry'ego w Azji zbiega się z przygotowaniami w Korei Płn. do przypadającej w poniedziałek rocznicy urodzin założyciela komunistycznej KRLD Kim Ir Sena. Rocznica może być pretekstem do kolejnej próby rakietowej.

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił w Seulu, że jeśli północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zdecyduje się na dokonanie testu rakietowego, _ popełni olbrzymi błąd _, gdyż _ jeszcze bardziej odizoluje swój kraj _ od świata.

W weekend Kerry odwiedzi jeszcze Pekin i Tokio, gdzie kryzys na Półwyspie Koreańskim budzi wielkie obawy i będzie najpewniej głównym tematem rozmów amerykańskiego sekretarza stanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwa G8 grożą Korei. Co z tego będzie? Ministrowie spraw zagranicznych państw G8 potępili w sposób _ najostrzejszy z możliwych _ prowadzenie przez Koreę Północną prac nad bronią nuklearną i technologią rakiet balistycznych.
Grożą atakiem nuklearnym. Co na to USA? Władze w Phenianie zbliżają się do niebezpiecznej granicy, prawie codziennie grożąc atakiem nuklearnym na Stany Zjednoczone i Koreę Południową - oświadczył dzisiaj minister obrony USA Chuck Hagel.
USA obawia się zaognienia kryzysu. Co robi? Pociski Minuteman 3 zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych stanowią podstawę amerykańskiego arsenału strategicznego.
Tagi: atom w korei północnej, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz