Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
w.brytania
13.08.2010 13:17

Brytyjczycy biorą się za odchudzenie armii

Wydają na wojsko blisko 37 mld funtów rocznie, a chcą nawet 20 proc. mniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brytyjski resort obrony zostanie zrestrukturyzowany i zdecentralizowany, rola wojskowych wzrośnie kosztem cywilnych urzędników, a bieżące koszty operacyjne mają być niższe - zapowiedział szef resortu Liam Fox (na zdjęciu).

W przemówieniu wygłoszonym w Londynie minister zapowiedział, że armię czekają zmiany operacyjne podyktowane dążeniem do zwiększenia skuteczności działań i do obniżki kosztów.

_ - Musimy dokonać przeglądu naszych praktyk, by upewnić się, że nasz największy atut - ludzie - są wykorzystywani zgodnie z potencjałem _ - oznajmił Fox. Jak zaznaczył, zmiany nastąpią w takich dziedzinach jak: służba wojskowa, rotacja personelu odbywającego służbę zagraniczną oraz urlopy. Na wyższych szczeblach dowodzenia oczekiwane są zmiany organizacyjne.

_ Zastanowimy się, czy właściwa jest obecna struktura dowodzenia na wyższych szczeblach. Nie możemy wymagać większej efektywności od niższych rang i jednocześnie godzić się na to, by wyższe funkcjonowały po staremu _ - wskazał Fox.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t75103.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;afganistanie;zginelo;juz;300;brytyjczykow,209,0,635089.html) W Afganistanie zginęło już 300 Brytyjczyków
Zobowiązania finansowe resortu, na których uregulowanie brak funduszy, Fox ocenił na 37 mld funtów w ciągu najbliższych czterech lat. Za niedobór środków oskarżył poprzedni rząd Partii Pracy. Ministerstwo obrony stoi w obliczu cięć wydatków, ocenianych na 10-20 proc. w czasie kadencji obecnego parlamentu. Roczny budżet ministerstwa to 36,9 mld funtów.

Nieoficjalne doniesienia sugerują, że ofiarami cięć padną w dużym stopniu pracownicy resortu. Ich liczba sięga 85 tys., podczas gdy armia brytyjska liczy około 100 tys. żołnierzy i oficerów.

Szczegóły cięć zostaną ogłoszone w październiku, gdy minister finansów George Osborne przedstawi założenia budżetu na rok 2011-12.

Tagi: w.brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz