Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjczycy przekazali Amerykanom bastion talibów

0
Podziel się

W okręgu Sangin w Helmandzie toczyli najkrwawsze walki.

Brytyjczycy przekazali Amerykanom bastion talibów
(Army.mil/CC/Flickr)
bEiIONsR

Brytyjscy żołnierze przekazali wojskom USA w nocy swoje zadania w okręgu Sangin, w położonej na południu Afganistanu prowincji Helmand. Jest to jeden z głównych bastionów talibów, gdzie Brytyjczycy toczyli najkrwawsze walki.

_ - Siły brytyjskie stacjonowały w Sanginie przez pięć ostatnich lat i mogą być dumne z wykonanej pracy w jednym z najtrudniejszych regionów Afganistanu _ - zapewnił w wydanym w poniedziałek rano komunikacie brytyjski minister obrony Liam Fox.

Obecnie w Afganistanie stacjonuje około 140 tys. żołnierzy sił międzynarodowych, w tym około 9,5 tys. to Brytyjczycy. Około 30 tys. żołnierzy międzynarodowej koalicji jest skoncentrowanych w Helmandzie.
Według BBC w Sanginie zginęło 106 brytyjskich żołnierzy, co stanowi jedną trzecią brytyjskich strat w ludziach w Afganistanie od 2001 roku.

bEiIONsT

Około 40 brytyjskich komandosów, którzy stacjonowali w Sanginie, przekazało kontrolę nad Sanginem amerykańskiej piechocie morskiej.Jak zapewnił minister Fox żołnierze brytyjscy zostaną przeniesieni, by razem z wojskami afgańskimi skoncentrować wysiłki w środkowej części prowincji Helmand.

Brytyjski premier David Cameron od objęcia urzędu w maju próbuje wzmocnić poparcie brytyjskiej opinii publicznej dla interwencji w Afganistanie, obiecując przedstawienie kalendarza wycofania żołnierzy. Premier zapewnia, że siły brytyjskie zakończą działania bojowe i w znacznej liczbie opuszczą Afganistan w ciągu pięciu lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dwaj;brytyjscy;zolnierze;zgineli;w;afganistanie,253,0,678141.html) Dwaj brytyjscy żołnierze zginęli w Afganistanie Eksplozje nie były związane z wczorajszymi wyborami parlamentarnymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t110970.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;wybuchy;towarzysza;wyborom;w;afganistanie,103,0,677735.html) Kolejne wybuchy towarzyszą wyborom w Afganistanie Talibowie próbują zastraszyć tych, którzy chcą oddać swój głos.
bEiIONtu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)