Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brytyjskich
14.05.2010 10:45

Brytyjski chemikaliowiec uwolniony przez somalijskich piratów

Somalijscy piraci uwolnili, po otrzymaniu okupu, brytyjski chemikaliowiec "St. James Park" uprowadzony w ubiegłym roku - poinformowała w czwartek wieczorem unijna misja antypiracka Atalanta. Wśród 26-osobowej załogi jest Polak - starszy mechanik.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Somalijscy piraci uwolnili, po otrzymaniu okupu, brytyjski chemikaliowiec "St. James Park" uprowadzony w ubiegłym roku - poinformowała w czwartek wieczorem unijna misja antypiracka Atalanta. Wśród 26-osobowej załogi jest Polak - starszy mechanik. *

W komunikacie poinformowano, że okup dostarczono grupie piratów przetrzymujących statek w porcie Garacad (piracki port na środkowym wybrzeżu Somalii) 13 maja w godzinach rannych.

Wysokości okupu nie podano.

Brytyjski chemikaliowiec płynął z Hiszpanii do Tajlandii, gdy został uprowadzony przez piratów w Zatoce Adeńskiej 28 grudnia. 26-osobową załogę tworzą: sześciu Indusów, pięciu Bułgarów, trzej Filipińczycy, trzej Rosjanie, trzej Turcy, dwaj Rumuni, dwaj Ukraińcy, Gruzin i Polak. 49-letni Polak pracuje na statku jako starszy mechanik.

Somalijscy piraci zarobili dziesiątki milionów dolarów z okupów za uwalnianie porywanych jednostek. (PAP)

mmp/ ap/

6232310 6232583 arch.

Tagi: brytyjskich, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz