Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjski tabloid kłamie w sprawie podsłuchów?

0
Podziel się

Wydawcy News of the World mogli wykasować ze swoich skrzynek e-maile maile dotyczące podsłuchów.

Brytyjski tabloid kłamie w sprawie podsłuchów?
(ec.europa.eu)
bDBhtRpN

Gigantyczna liczba e-maili zniknęła z archiwów komputerowych redakcji tabloidu News of the World. Zdaniem policji linia obrony wydawców gazety w aferze podsłuchowej może więc opierać się na kłamstwie.

Takie informacje podaje brytyjski dziennik _ Guardian _. Należący do imperium prasowego Ruperta Murdocha popularny tabloid _ NotW _ ma zostać zamknięty jutro z powodu nabierającej impetu afery podsłuchowej, która pozbawiła go kompletnie reklamodawców.

Około cztery tysiące osób: polityków, celebrytów, sportowców, krewnych żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku, ofiar głośnych spraw kryminalnych i członków ich rodzin, a także innych osób prywatnych było podsłuchiwanych przez _ NotW _ w ostatnich dziesięciu latach. Gazeta wynajmowała hakerów włamujących się do skrzynek głosowych.

bDBhtRpP

[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/246/t149238.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/ostatni;numer;8220;news;of;the;world8221;;afera;podsluchowa;pograzyla;tabloid,12,0,868108.html) Ostatni numer âďżËÄżËNews of The World”. Afera podsłuchowa pogrążyła tabloid
Firma News International - brytyjskie ramię imperium Murdocha News Corp. - zarządzająca _ NotW _ twierdziła jak dotąd, że w pełni współpracuje z policją, aby ujawnić wszelkie aspekty i szczegóły afery. Jeśli w istocie, jak podaje _ Guardian _, zniszczono archiwalne dowody na codzienną wymianę korespondencji mailowej między redaktorami, reporterami a prywatnymi detektywami, to kompania Murdocha może zostać oskarżona również o utrudnianie śledztwa, a jej linia obrony legnie w gruzach.

- _ Dwa specjalne dochodzenia wyjaśnią, jak i dlaczego doszło w Wielkiej Brytanii do skandalu podsłuchowego _ - powiedział premier David Cameron.

Zarząd News International twierdził wcześniej, że archiwa e-maili w ogóle nie istnieją, a kilka miesięcy temu szkocki redaktor wydawnictwa Bob Bird powiedział, że zapisy e-maili zaginęły.

Sam twórca i dyrektor wykonawczy News Corp. Rupert Murdoch przyleci dziś z USA do Londynu, by zająć się sprawą afery podsłuchowej, która może storpedować jego plany inwestycyjne w Wielkiej Brytanii. Od czwartku rano Murdoch, jak i przedstawiciele jego firmy odmawiali udzielania komentarzy w sprawie skandalu.

bDBhtRpV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t149214.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/murdoch;zamyka;tabloid;za;okrucienstwo;czy;to;wielka;kpina,60,0,867900.html) Murdoch zamyka tabloid za okrucieństwo. Czy to wielka kpina? Brytyjscy politycy i komentatorzy z sarkazmem mówią o zamknięciu brukowca News of the World.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t149248.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;sklada;obietnice;w;sprawie;tabloidu,30,0,868126.html) Cameron składa obietnicę w sprawie tabloidu Dwa specjalne dochodzenia wyjaśnią, jak i dlaczego doszło w Wielkiej Brytanii do skandalu podsłuchowego, którego głównym ośrodkiem był tabloid News of the World.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/afera;7;tys;celebrytow;na;podsluchu,1,0,810241.html) Afera: 7 tys. celebrytów na podsłuchu Szpiegował ich tabloid "News of the World".
bDBhtRqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)