Notowania

rząd
26.11.2008 19:52

Bukiel: rząd PO nie zreformuje służby zdrowia

Rząd PO nie przeprowadzi zapowiadanej reformy systemu ochrony zdrowia - ocenił przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel, odnosząc się w ten sposób do zawetowania przez prezydenta trzech najważniejszych ustaw zdrowotnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rząd PO nie przeprowadzi zapowiadanej reformy systemu ochrony zdrowia - ocenił przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel, odnosząc się w ten sposób do zawetowania przez prezydenta trzech najważniejszych ustaw zdrowotnych. *

"Trudno powiedzieć, czy prezydenckie weto było potrzebne. Idea przekształcenia szpitali w spółki sama w sobie jest dobra, ale plan, który przedstawiła PO, był niekompletny i wadliwy. Także przekształcenie, które miało pomóc szpitalom, mogło poważenie zaszkodzić" - podkreślił Bukiel w rozmowie z PAP.

"Było dużo gadania, haseł, obietnic, teraz okazuje się, że nic z tego nie wyjdzie, nie będzie reformy służby zdrowia. Plan awaryjny o którym mówi minister Kopacz, to robienie dobrej miny do złej gry. No chyba że pojawi się nowy minister, z nowym pomysłem" - dodał.

W ocenie szefa OZZL, zawetowanie przez prezydenta ustawy o pracownikach zoz-ów, jest dla nich korzystne. (PAP)

pro/ itm/ jra/

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz