Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bułgaria: Awaria pozbawiła prądu ponad 100 tys. odbiorców w Sofii

0
Podziel się:

Poważna awaria pozbawiła w poniedziałek prądu ponad 100 tys. odbiorców w
zachodniej i środkowej części bułgarskiej stolicy. Przez ponad trzy godziny nie jeździły tramwaje i
trolejbusy, nie działała sygnalizacja świetlna, na ulicach utworzyły się ogromne korki.

bEsAmMzp

Poważna awaria pozbawiła w poniedziałek prądu ponad 100 tys. odbiorców w zachodniej i środkowej części bułgarskiej stolicy. Przez ponad trzy godziny nie jeździły tramwaje i trolejbusy, nie działała sygnalizacja świetlna, na ulicach utworzyły się ogromne korki.

Zamknięto banki. Większość sklepów w dotkniętej awarią części miasta również nie pracowała przez kilka godzin. Właściciele skarżyli się, że ponieśli poważne straty.

Najpoważniejsze były jednak skutki awarii w szpitalach. W Instytucie Pilnej Pomocy Medycznej prąd był jedynie w salach operacyjnych. Nie działały windy, aparaty rentgenowskie, skanery. Zablokowana została praca izby przyjęć.

bEsAmMzr

"Jestem wściekły. Wychodzę z sali operacyjnej, na korytarzu nie ma prądu. Prąd pojawiał się i gasł pięć razy, mamy bardzo precyzyjną aparaturę, taki incydenty mogą jej zaszkodzić" - powiedział wicedyrektor szpitala Stojan Sopotenski.

Przedsiębiorstwo elektroenergetyczne CEZ Bułgaria wyjaśniło, że awaria nastąpiła na skutek przeciążenia kabla. Ponad 30-letnia sieć w stolicy wymaga wymiany, koszt takiego remontu wyniósłby ponad 60 mln euro - podało biuro prasowe firmy.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ awl/

bEsAmMzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)