Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria: Lider partii bułgarskich Turków podejrzany o korupcję

0
Podziel się

Deputowany i przywódca partii bułgarskich Turków Ruch na rzecz Praw i
Swobód (DPS) Ahmet Dogan będzie we wrześniu przesłuchany przez sąd administracyjny w sprawie
potencjalnego konfliktu interesów - podały w poniedziałek źródła sądowe.

bEhHjcgl

Deputowany i przywódca partii bułgarskich Turków Ruch na rzecz Praw i Swobód (DPS) Ahmet Dogan będzie we wrześniu przesłuchany przez sąd administracyjny w sprawie potencjalnego konfliktu interesów - podały w poniedziałek źródła sądowe.

Parlamentarna komisja ds. etyki poinformowała, że Dogan miał przyjąć 1,5 mln lewów (770 tysięcy euro) za konsultacje do serii projektów w dziedzinie energii hydraulicznej, choć nie ma wykształcenia w tym kierunku. Pieniędzy tych nie zgłosił parlamentowi jako korzyści majątkowych.

Przesłuchanie Dogana ma się odbyć 2 września w Sofii.

bEhHjcgn

Dogan, deputowany od 1990 roku, od lat uważany jest przez media za polityka, który wykorzystuje swoją pozycję, aby bliskie mu firmy otrzymywały lukratywne zamówienia publiczne.

Jego ugrupowanie Ruch na rzecz Praw i Swobód było koalicjantem w gabinetach w latach 2001-2009; Dogan nie objął jednak żadnego stanowiska w tych rządach.

Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu grzywna i być może będzie musiał zwrócić pieniądze.

Po przejęciu władzy w lipcu 2009 roku przez prawicę wielu członków poprzedniego, socjalistycznego rządu zostało oskarżonych o korupcję. Nowy gabinet za jeden ze swych priorytetów uznał walkę z korupcją i nadużywaniem władzy. (PAP)

bEhHjcgt

jo/ mc/

6717331

bEhHjcgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)