Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria: Stary rządowy TU-154 - atrakcją turystyczną

0
Podziel się

Stary rządowy samolot Tu-154, którym latał niegdyś komunistyczny przywódca
Bułgarii Todor Żiwkow, stanie się atrakcją turystyczną; ma być przewieziony do Warny i zatopiony u
wybrzeża Morza Czarnego, by służyć m.in. do szkolenia płetwonurków.

bEggAPlx

*Stary rządowy samolot Tu-154, którym latał niegdyś komunistyczny przywódca Bułgarii Todor Żiwkow, stanie się atrakcją turystyczną; ma być przewieziony do Warny i zatopiony u wybrzeża Morza Czarnego, by służyć m.in. do szkolenia płetwonurków. *

Jak poinformowała agencja BTA, zgodnie z decyzją władz uroczystość odsłonięcia nowej atrakcji odbędzie się w przyszły weekend podczas Dni Morza w Warnie, które dają początek nowemu sezonowi turystycznemu.

Przedstawicielka warneńskich władz miejskich Kalina Popstefanowa podała, że samolot zostanie zatopiony trzy kilometry od brzegu, naprzeciwko plaży kurortu Sw. Konstantin i Elena na głębokości 20 m. Dla bezpieczeństwa żegluga w promieniu 500 m od tego miejsca będzie zakazana.

bEggAPlz

Tu-154, który ma spocząć na dnie Morza Czarnego, jest jednym z dwóch samolotów rządowych tego typu, którymi dysponuje Bułgaria. Pochodził on z lat 80. drugi, nowszy, mimo dwóch incydentów w ostatnich latach, został wycofany z użycia dopiero w kwietniu 2010 r. po katastrofie w Smoleńsku. Obecnie władze bułgarskie mają do dyspozycji Airbusa A319 oraz 19-miejscowego Falcona-50.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ kar/

bEggAPma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)