Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bury wysłał list do Tuska. Będzie spotkanie?

0
Podziel się

Wiceministrowi skarbu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej.

Bury wysłał list do Tuska. Będzie spotkanie?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzqtxUB

_ - Wiceminister skarbu Jan Bury (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej, wysłał do premiera Donalda Tuska list z wyjaśnieniami w tej sprawie; niewykluczone, że dojdzie do ich spotkania _- poinformował szef klubu PSL Stanisław Żelichowski.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w sprawie Burego. Sprawdzano, czy nie złamał ustawy antykorupcyjnej, której przepisy zakazują sekretarzom stanu posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach. Premier Donald Tusk ma nadzieję, iż Bury sam wyciągnie właściwy wniosek z zarzutów CBA dot. naruszenia ustawy antykorupcyjnej. Szef rządu ocenił, że Bury dopuścił się _ raczej gapiostwa niż cwaniactwa _. - _ Jednak konsekwencje trzeba ponieść _- dodał.

_ - Na pewno przepisy ustawy zostały złamane, nikt tego nie neguje, natomiast to był czyn małej wagi. Nie chcę go tłumaczyć, ale gdyby był tylko posłem i zrobił to samo, to nie złamałby żadnych przepisów _ - powiedział Żelichowski.

bDzqtxUD

Zauważył, że inne przepisy antykorupcyjne dotyczą posłów, a inne osób, które zasiadają w rządzie. - _ Nie wiem, co pan minister Bury napisał do premiera, ale wyjaśnił mu tę sprawę _ - podkreślił Żelichowski.

Zwrócił przy tym uwagę, że o całej sprawie zrobiło się głośno, gdy jego kolega partyjny już sprzedał udziały, których nie powinien mieć. Dodał, że w momencie rozpoczęcia kontroli przez CBA wiceminister nie posiadał już udziałów w spółce. - _ To była zwykła pomyłka, człowiek popełnia pomyłki, on się do tego przyznał _ - oświadczył szef klubu Stronnictwa.

W przysłanym kilka dni temu oświadczeniu Bury napisał, że 3 stycznia 2011 r. kupił za 600 zł udziały _ w niedziałającej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w 2010 r. spółka nie miała żadnych przychodów), która nie dysponuje żadnym majątkiem _. Podkreślił w nim, że _ kiedy zdał sobie sprawę z niefortunnej sytuacji, że wszedł w kolizję z zapisem art. 4 ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej, natychmiast sprzedał udziały w tej spółce _.

Wicepremier Waldemar Pawlak zapytany w ubiegłym tygodniu o sprawę powiedział, że wiceminister popełnił ewidentny błąd, ale skutków negatywnych czy szkodliwych z tego tytułu nie było.

bDzqtxUJ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/brudzinski;wszystkie;afery;z;ludzmi;z;po;beda;rozliczone,91,0,842075.html) Brudziński: Wszystkie afery z ludźmi z PO będą rozliczone Stan demokracji po czterech latach rządów PO jest dużo gorszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t140551.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;obsesji;liderow;pis;znam;troche;ich;oczy,146,0,842130.html) Tusk o obsesji liderów PiS: Znam trochę ich oczy - _ Nie chcę uczestniczyć w tej zbiorowej hipokryzji _- premier komentuje wniosek PiS o powołanie komisji śledczej.
bDzqtxVe
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)