Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Burze nad Mazurami. Kilkadziesiąt interwencji Straży Pożarnej

0
Podziel się:

Burza, która po południu przeszła przez województwo warmińsko-mazurskie, wyrwała i połamała kilkadziesiąt drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn.

Burze nad Mazurami. Kilkadziesiąt interwencji Straży Pożarnej
(arekolek/CC/Flickr)

Burza, która po południu przeszła przez województwo warmińsko-mazurskie, wyrwała i połamała kilkadziesiąt drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn.

Jak powiedział dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji straży pożarnej w Olsztynie, wiejący podczas burzy silny wiatr powalił po południu drzewa w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn. Pojedyncze drzewa spadły też na drogi w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna i Giżycka.

- _ Sądzę, że zamkniemy się w sumie w 50 interwencjach, na szczęście nie są to zdarzenia poważne _ - powiedział dyżurny warmińsko-mazurskich strażaków.

Po południu burza przeszła też przez mazurskie jeziora. Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego powiedział, że żeglarze zdołali schronić się w portach, jedynie pojedyncze łodzie silny wiatr zepchnął w trzciny, tak że by je wyciągnąć potrzebna będzie interwencja służb ratowniczych.

_ - Dzisiejszy dzień obfitował w urazy. Jachty są śliskie, ludzie upadali i odnosili różne obrażenia, od zwichnięć i skręceń po złamania _ - powiedział po południu dyżurny MOPR. Do takich zdarzeń MOPR wysyłał stacjonujące na Mazurach cztery karetki wodne.

Synoptycy ostrzegali w czwartek, że przez mazurskie jeziora mogą przejść gwałtowne burze, a lokalnie nawet trąby powietrzne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogromna liczba interwencji po nawałnicach Po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską, strażacy interweniowali 1616 razy.
Tragedia na Mazurach. Zginęła przez burzę Podczas gwałtownej burzy tej nocy w okolicach Giżycka przydrożne drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało czworo ludzi.
Szukają zaginionej. Wypłynęła na materacu Nadal trwają poszukiwania 18-letniej dziewczyny zaginionej podczas wichury na jeziorze Tałty na Mazurach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)