Notowania

burze w polsce
20.07.2012 09:05

Burze nad Polską. 956 interwencji państwowej straży pożarnej

Strażacy 844 razy wyjeżdżali do powalonych drzew, w 107 przypadkach interwencje dotyczyły pompowania wody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tytus Żmijewski)

*Państwowa Straż Pożarna 956 razy musiała interweniować ostatniej doby w całym kraju, w związku z burzami, silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu - poinformował dziś rano rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak. *

Strażacy 844 razy wyjeżdżali do powalonych drzew, w 107 przypadkach interwencje dotyczyły pompowania wody, a pięciokrotnie musieli patrolować wały przeciwpowodziowe, lub układać worki z piaskiem - podał Frątczak. Najwięcej interwencji - 126 było w woj śląskim.

W Iławie i powiecie iławskim w wyniku silnego wiatru, i przewrócenia drzew uszkodzonych zostało siedem samochodów. Do podobnego zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Poznaniu. Kilkadziesiąt drzew zostało też powalonych w Szczecinie.

Rzecznik poinformował, że również na piątek zapowiadane są silne wiatry, opady deszczu i burze, ale o mniejszej intensywności, niż w czwartek.

Czytaj więcej o ostatniej pogodzie w Polsce w Money.pl
Znów burze nad Polską. Oto pierwsze skutki Burza, która po południu przeszła przez województwo warmińsko-mazurskie, wyrwała i połamała kilkadziesiąt drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn.
Już wypłacają pomoc. Trwa szacowanie strat Ruszyły pierwsze wypłaty w ramach doraźnej pomocy poszkodowanym przez nawałnice i trąby powietrzne. Od ręki można dostać nawet 6 tysięcy złotych.
Ogromna liczba interwencji po nawałnicach Po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską, strażacy interweniowali 1616 razy.
Tagi: burze w polsce, pogoda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz