Notowania

burze
07.06.2011 11:51

Burze, ulewy i grad również w Czechach

W całym kraju strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, usuwając z dróg i torów kolejowych połamane drzewa, a także wypompowując wodę z zalanych piwnic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Chochołowski)

*W wielu miejscach kraju doszło do lokalnych podtopień. Woda zalała m.in. pracownię komputerową gimnazjum w Litomierzycach i pocztę w Postoloprtach w województwie usteckim.*

Na jednej z zalanych ulic w Pradze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w tramwaju, który wjechał w rozlewisko. Ponieważ pojawił się dym, motorniczy wypuścił pasażerów i odjechał do zajezdni, gdzie tramwaj zaczął się palić. Pożar szybko ugaszono. Deszcz wyłączył też z użytku jedno z wejść na ruchliwą stację metra Mustek w centrum stolicy.

Towarzyszący burzom silny wiatr zerwał część dachu kina w Holeszovie w województwie zlińskim na Morawach. - _ Ponieważ padał deszcz, nikt tamtędy nie szedł. To ogromne szczęście, że nikomu nic się nie stało _ - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej Sztefan Hrtuse.

W całym kraju strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, usuwając z dróg i torów kolejowych połamane drzewa, a także wypompowując wodę z zalanych piwnic. W Branianach w województwie usteckim straż pożarna uratowała kobietę, która utknęła ze swym samochodem na jednej z zalanych dróg.

W położonym na zachodzie Czech województwie karlowarskim piorun kulisty wywołał pożar domu jednorodzinnego - poinformowała czeska straż pożarna. Obyło się bez ofiar, a strażacy szybko opanowali ogień. Piorun przebił się przez dach domu, przeszedł przez strych i wpadł na drugie piętro. Został po nim ślad jak po kuli z broni palnej.

Według czeskich meteorologów, burze przesuwają się dalej na wschód i dziś mają wystąpić głównie na Morawach i Śląsku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t104084.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/silne;burze;w;czechach;wezbraly;rzeki,250,0,656122.html) Silne burze w Czechach, wezbrały rzeki Sześć osób zostało rannych. Doszło do utrudnień komunikacyjnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t17632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/silne;burze;przeszly;nad;czechami,105,0,651113.html) Silne burze przeszły nad Czechami Największe szkody powstały w środkowej i południowej części kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t17632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mrozy;ulewy;wichury;to;bedzie;rok;zywiolow,193,0,744641.html) Mrozy, ulewy, wichury. To będzie rok żywiołów Według synoptyków nadchodzący rok sprawi nam wiele przykrych niespodzianek.
Tagi: burze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz