Notowania

wiadomości
06.07.2013 06:20

Bush, brytyjski zespół rockowy zagra w Warszawie

Bush, jedna z najpopularniejszych post-grunge'owych formacji wystąpi 9 lipca w warszawskim klubie Progresja. Będzie to pierwszy koncert brytyjskiego zespołu w Polsce. Grupa promować będzie swoją ostatnią płytę, "The Sea of Memories".

Podziel się
Dodaj komentarz

Bush, jedna z najpopularniejszych post-grunge'owych formacji wystąpi 9 lipca w warszawskim klubie Progresja. Będzie to pierwszy koncert brytyjskiego zespołu w Polsce. Grupa promować będzie swoją ostatnią płytę, "The Sea of Memories".

Bush wystąpi po raz pierwszy w Polsce, promując ostatni - wydany w 2011 r. - album "The Sea of Memories". Jest to pierwsza płyta zespołu od 10 lat i piąty studyjny album w jego dyskografii.

Nazwa grupy pochodzi od Shepherd's Bush, nazwy dzielnicy Londynu, w której mieszkali muzycy tworzący formację. Zespół powstał w 1992 r., założony przez wokalistę Gavina Rossdale'a i gitarzystę Nigela Pulsforda. W 1994 r. Bush zadebiutował albumem "Sixteen Stone", na którym znalazły się przeboje "This Cloud" oraz "Glycerine".

W 1996 r. grupa wydała singiel "Swallowed", promujący drugi krążek formacji "Razorblade Suitcase". Płyta utrzymana była w stylistyce muzyki grunge, nawiązując do brzmienia takich grup jak Nirvana i Sonic Youth. Barwę głosu Rossdale'a porównywano natomiast z wokalem Eddiego Veddera, lidera Pearl Jam.

W 2001 r. grupa wydała album "Golden State". Teledyski do utworów "The People That We Love (Speed Kills)" i "Inflatable" były przebojami muzycznych telewizji, jednak płyta okazała się jedną z najsłabiej sprzedających się w historii grupy. Trasa koncertowa promująca "Golden State" okazała się ostatnią na długi czas. W 2002 r. Bush zawiesił działalność. Na powrót grupy na scenę fani musieli czekać 8 lat.

W czerwcu 2010 r. zespół wystąpił podczas festiwalu Epicenter Music Festival w Kalifornii. Następnie ogłoszono datę premiery nowego singla "Afterlife" oraz nowego krążka "Everything Always Now".

Grupa w zmienionym składzie, jednak wciąż dowodzona przez Rossdale'a, zagrała w 2010 r. siedem koncertów, wykonując zarówno stare przeboje, jak i materiał z przygotowywanej płyty. Album, ostatecznie pod tytułem "The Sea of Memories", ukazał się w 2011 r., a rok później do sklepów trafił koncertowy krążek "Live!/The Sea of Memories".

Pierwszy koncert formacji w Polsce początkowo odbyć miał się w klubie Stodoła, następnie Palladium, ostatecznie przeniesiony został do Progresji. Bush supportować będzie polski zespół OCN. (PAP)

pj/ mlu/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz