Notowania

wiadomości
04.06.2012 19:10

Bydgoszcz: Corner NATO na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

NATO Corner - Punkt Informacji o Organizacji Paktu Północno-Atlantyckiego otwarto w poniedziałek w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Sojusz przekazał na ten cel 6 tysięcy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

NATO Corner - Punkt Informacji o Organizacji Paktu Północno-Atlantyckiego otwarto w poniedziałek w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Sojusz przekazał na ten cel 6 tysięcy euro.

W inauguracji punktu udział wzięli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i dyrektor mieszczącego się w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO gen. Pavel Macko.

"Dzisiaj otwieramy kolejny rozdział współpracy pomiędzy NATO i Bydgoszczą. Kącik NATO pozwoli studentom i wszystkim, którzy będą chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Sojuszu, na bezpośrednią łączność z biblioteką NATO i dostęp do wielu innych źródeł (...) Gratuluję uniwersytetowi, że będzie pierwszym miejscem w Polsce, które będzie dysponować takimi możliwościami" - powiedział gen. Macko.

Sikorski podkreślił, że cieszy się z tego, że "Bydgoszcz wzmacnia swoją markę, jako miasta, które stoi wojskiem". Wskazał na mieszący się w mieście Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych i Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, a także instytucje Sojuszu Północno-Atlantyckiego - Centrum Szkolenia Sił Połączonych i batalion łączności oraz tworzone Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO.

Bardzo cieszę się, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego taki nacisk kładzie na studia w dziedzinie bezpieczeństwa. Niech ten Kącik NATO spowoduje, że kiedyś Polacy będą służyć na coraz wyższych stanowiskach w instytucjach Sojuszu Północno-Atlantyckiego" - dodał minister.

NATO Corner powstał z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa RP w NATO. Jej efektem było nawiązanie kontaktów pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z NATO Multimedia Library. Na stworzenie punktu informacyjnego uczelnia otrzymała od Działu Dyplomacji Publicznej NATO grant w wysokości 6 tysięcy euro.

W tworzonym Kąciku NATO znajdą się m.in.: kolekcja książek w języku angielskim i polskim dotyczących historii i aktualnej działalności Paktu, obronności oraz bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego oraz multimedialne materiały informacyjne przygotowane przez Dział Dyplomacji Publicznej NATO, a także baza linków do stron internetowych o Sojuszu.

Władze uczelni podkreślają, że Kącik NATO szczególnie przyda się studentom i wykładowcom takich kierunków, jak stosunki międzynarodowe, historia i bezpieczeństwo narodowe, ale będzie też dostępny dla wszystkich zainteresowanych. (PAP)

rau/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz