Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bydgoszcz: Za ponad 7 mln zł powstanie spopielarnia zwłok

0
Podziel się

Budowa spopielarni zwłok rozpoczęła się w gminie Białe Błota k. Bydgoszczy
- poinformowało w czwartek kierownictwo spółki Przedsiębiorstwo "Zieleń Miejska" w Bydgoszczy,
która jest inwestorem. Przedsięwzięcie ma kosztować przeszło 7 mln zł.

bEiRCeoR

Budowa spopielarni zwłok rozpoczęła się w gminie Białe Błota k. Bydgoszczy - poinformowało w czwartek kierownictwo spółki Przedsiębiorstwo "Zieleń Miejska" w Bydgoszczy, która jest inwestorem. Przedsięwzięcie ma kosztować przeszło 7 mln zł.

Spopielania, która powstanie przy granicy gminy Białe-Błota k. Bydgoszczy, ma być gotowa w lutym przyszłego roku. To pierwszy tego typu zakład w województwie kujawsko-pomorskim.

Dyrektor firmy Daniel Maternowski podkreślił, że dyskusja o budowie spopielarni w Bydgoszczy trwała od kilkunastu lat, a z planowanych lokalizacji rezygnowano ze względu na opór społeczny. Zapewnił, że na miejsce spopielania wybrano teren otoczony lasami, z dala od zabudowań, a na etapie uzyskiwania wymaganych pozwoleń nie wpłynął żaden protest przeciw jej usytuowaniu.

bEiRCeoT

Plac budowy został już przekazany wykonawcy, spółce Alstal z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie), która rozpoczęła pierwsze prace. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych "Zieleni Miejskiej" i z kredytów. Powstanie nie tylko spopielarnia, ale cały kompleks m.in. z parkingiem dla 53 samochodów.

Przedsiębiorstwo "Zieleń Miejska" w przeszłości było firmą komunalną, ale w 1998 r. zostało sprywatyzowane. Zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych w mieście, a na zlecenie klientów, prowadzi uprawę i sprzedaż roślin ozdobnych, ponadto świadczy też usługi pogrzebowe. (PAP)

rau/ amac/

bEiRCepu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)