Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były funkcjonariusz służby więziennej aresztowany za korupcję

0
Podziel się

Na trzy miesiące trafił do aresztu były strażnik służby
więziennej z zarzutem przyjęcia łapówki w zamian za dostarczenie telefonów komórkowych aresztowanym
szefom grupy przestępczej - poinformowała we wtorek PAP Dorota Dąbrowska z zespołu prasowego
lubuskiej policji.

bEiInnyZ

Na trzy miesiące trafił do aresztu były strażnik służby więziennej z zarzutem przyjęcia łapówki w zamian za dostarczenie telefonów komórkowych aresztowanym szefom grupy przestępczej - poinformowała we wtorek PAP Dorota Dąbrowska z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Były funkcjonariusz służby więziennej - Adam K. został zatrzymany w poniedziałek. Tego samego dnia usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Dzięki skorumpowaniu strażnika, tymczasowo aresztowani mężczyźni mieli, mimo izolacji, zza krat kierować działalnością grupy przestępczej. Gang zajmował się kradzieżami samochodów.

bEiInnzb

"Piotr S. i Janusz W. przebywając w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze wykorzystywali do tego telefony komórkowe oraz karty SIM, które dostarczał im podejrzany" - powiedziała PAP Dąbrowska.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Poznaniu, od kwietnia 2008 roku.(PAP)

mmd/ bno/ jbr/

bEiInnzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)