Notowania

dom
12.02.2009 14:24

Były pierwszoligowy sędzia piłkarski ze Śląska zwolniony do domu

Były pierwszoligowy sędzia ze Śląska Piotr Ś., po usłyszeniu 10 zarzutów o charakterze korupcyjnym i jednego dotyczącego udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, został zwolniony do domu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były pierwszoligowy sędzia ze Śląska Piotr Ś., po usłyszeniu 10 zarzutów o charakterze korupcyjnym i jednego dotyczącego udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, został zwolniony do domu.

Działacz sportowy musiał wpłacić 50 tys. zł poręczenia majątkowego; ma zakaz opuszczania kraju.

Jak poinformował PAP w czwartek szef Prokuratury Krajowej we Wrocławiu Edward Zalewski, 48-letni Piotr Ś. usłyszał 10 zarzutów o charakterze korupcyjnym i jeden dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna miał przyjąć w sumie ok. 100 tys. zł. "Były sędzia został już zwolniony do domu" - dodał Zalewski.

Działacza zatrzymała w środę wrocławska policja w jednej z małych miejscowości na Śląsku, w związku z toczącym się we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura wrocławska postawiła zarzuty blisko 200 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi Dariuszowi W., a także obserwatorom i piłkarzom. Ostatnio zatrzymano byłego kapitana Lecha Poznań Piotra Reissa.

Zarzuty usłyszeli też m.in. dwaj członkowie poprzedniego zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F. oraz wybrany do obecnego zarządu Henryk K., którego następnie Walne Zgromadzenie zawiesiło w prawach członka tego gremium.

W grudniu 2007 r. przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseudonim Fryzjer - domniemany organizator całego procederu. (PAP)

umw/ af/ bno/ mow/

Tagi: dom, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz