Notowania

zamieszki w londynie
10.08.2011 14:08

Cameron: By przywrócić porządek w Londynie, podejmiemy każdą konieczną akcję

Gumowe kule, armatki wodne. "Wszystkie opcje wchodzą w grę".

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Policja będzie mogła użyć gumowych kul, jeśli uzna to za potrzebne. Będzie też dysponować armatkami wodnymi - poinformował w premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Według niego, _ wszystkie opcje wchodzą w grę _.

Wypowiadając się po drugim w ostatnich dwóch dniach posiedzeniu sztabu antykryzysowego Cobra, Cameron oświadczył, że w celu przywrócenia porządku na ulicach, zostanie podjęta każda konieczna akcja.

Zapowiedział też, że policja będzie publikowała uzyskane z kamer ulicznych zdjęcia sprawców zajść w celu zidentyfikowania uczestników. - _ Nie dopuścimy do tego, by ustawodawstwo w zakresie praw człowieka stanęło na przeszkodzie opublikowaniu tych zdjęć _ - zaznaczył brytyjski premier.

Szef rządu oczekuje, że sądy będą wymierzały kary pozbawienia wolności wobec osób winnych przemocy. _ - Niektóre segmenty naszego społeczeństwa są nie tylko rozbite, ale wręcz chore _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t154343.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tragiczne;zniwo;zamieszek;w;anglii;zgineli;bo;bronili;mienia,106,0,889194.html) Ofiary zamieszek w Londynie. Zobacz dlaczego zginęli
Armatki wodne będą dostępne w ciągu 24 godzin od zwrócenia się z wnioskiem w sprawie ich użycia.

Cameron potępił zanik społecznego poczucia odpowiedzialności, postawę zakładającą, że od społeczeństwa wszystko się należy, gdy samemu nic się do niego nie wnosi i że za własne działania nie ponosi się konsekwencji. Wskazał w tym kontekście na wideoklip z zajść ilustrujący grupę wyrostków, którzy podnieśli z ziemi młodego, zakrwawionego mężczyznę, a następnie okradli go z rzeczy, które miał w plecaku.

W związku z czterodniowymi rozruchami w Londynie i środkowej Anglii policja aresztowała jak dotąd ponad tysiąc osób, z czego około 750 w Londynie. Ponad 160 spośród nich stanęło już przed sądem. Ponad 100 osób aresztowano w Manchesterze, ponad 80 w Nottingham, gdzie usiłowano podpalić posterunek policji, a ponad 160 w Birmingham.

Nawiązując do zabicia trzech osób w Birmingham przez kierowcę, który zbiegł z miejsca, Cameron przestrzegł przed lekceważeniem niebezpieczeństw. Mężczyźni - muzułmanie zginęli wychodząc z meczetu.

Nieoficjalnie mówi się, że należeli do lokalnej grupy samoobrony, która pilnowała mienia przed uczestnikami rozruchów. Takie grupy powstały również w co najmniej dwóch gminach w Londynie.

Londyn w ogniu zamieszek. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t154326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejna;noc;walk;bylo;najgorzej;od;trzydziestu;lat,241,0,889073.html) W Anglii wojna domowa. Policja odpierała szturm na market Do walk z policją, podpaleń i rabunków dochodziło w kilku miastach. Londyn zaskoczył.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t154251.png ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;ofiara;smiertelna;zamieszek;w;londynie,230,0,888806.html) W Londynie coraz gorzej. Jest pierwsza ofiara Nie żyje młody mężczyzna, który został postrzelony podczas ulicznych starć w Londynie. Od początku zamieszek w stolicy Wielkiej Brytanii zatrzymano 525 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t154262.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;londynie;nowe;uprawnienia;policji,46,0,888622.html) Wozy opancerzone w Londynie, a policja... Nowe uprawnienia mają pomóc policjantom w zaprowadzeniu porządku na ulicach.
Tagi: zamieszki w londynie, cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz