Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
01.05.2011 13:55

Cameron: NATO nie atakuje konkretnych osób

Brytyjski premier odmówił komentarza w sprawie doniesień o śmierci w bombardowaniu młodszego syna Muammara Kaddafiego, Saifa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Celem ataków NATO w Libii nie są jakieś _ konkretne osoby _ - stwierdził premier Wielkiej Brytanii, odmawiając jednocześnie komentarza w sprawie doniesień o śmierci w bombardowaniu młodszego syna Muammara Kaddafiego, Saifa.

- _ Polityka NATO i krajów sojuszu jest absolutnie jasna i zgodna z rezolucją ONZ z 1973 roku o unikaniu strat wśród cywilów. Celem nalotów w Libii jest machina wojenna Kadafiego, a więc czołgi, broń, wyrzutnie rakiet, ale także dowództwo _ - powiedział David Cameron. Odmówił jednak komentarza do _ niepotwierdzonego raportu _ o śmierci w ataku NATO syna i trzech wnuków libijskiego dyktatora.

Przedstawiciel brytyjskiego MSZ Alistair Burt powiedział w niedzielę, że Wielka Brytania nie może potwierdzić doniesień o tym, że w ataku NATO zginął w Trypolisie najmłodszy syn Kaddafiego i troje wnuków. - _ To są na razie niepotwierdzone doniesienia i nie możemy ich obecnie sprawdzić _ - dodał Burt. Jednocześnie przypomniał, że w Libii dowództwa wojskowe często usytuowane są wśród gęsto zabudowanych obiektów cywilnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;syn;kaddafiego;zginal;w;nalocie;nato,217,0,821209.html) Libia: Syn Kaddafiego zginął w nalocie NATO Saif al-Arab Kaddafi był najmłodszym synem dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t138497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;odrzucilo;oferte;kaddafiego;wojna;trwa,92,0,821084.html) NATO odrzuciło ofertę Kaddafiego, wojna trwa Libijski dyktator zaapelował o zawieszenie broni i negocjacje. Sojusz: Potrzebujemy czynów, nie słów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;celuje;w;kwatery;kaddafiego;wiecej;nalotow,48,0,818480.html) NATO celuje w kwatery Kaddafiego. Więcej nalotów Rząd USA zgodził się na prowadzenie przez amerykańskie firmy interesów naftowych z libijskimi powstańcami.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz