Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Caminho" - koncert Doroty Miśkiewicz

0
Podziel się

Dorota Miśkiewicz, znana wokalistka jazzowa, pod koniec swojej drugiej
trasy koncertowej "Caminho" wystąpi w niedzielę w warszawskim klubie Platinium.

bEiXaMsB

Dorota Miśkiewicz, znana wokalistka jazzowa, pod koniec swojej drugiej trasy koncertowej "Caminho" wystąpi w niedzielę w warszawskim klubie Platinium.

Oba tournee, jesienne w 2008 r. i na wiosnę 2009 r., związane były z prezentacją ostatniej płyty wokalistki pt."Caminho". Utwory z tego albumu stanowić będą główną część programu niedzielnego koncertu - poinformowali PAP organizatorzy wydarzenia.

Dorocie Miśkiewicz towarzyszyć będzie zespół w składzie: Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych, Marek Napiórkowski - na gitarach, Robert Kubiszyn - na kontrabasie i gitarze basowej oraz perkusista Robert Luty.

bEiXaMsD

"+Caminho+ to znaczy droga - mówi Miśkiewicz - dla mnie oznacza też +drogę+ dzielącą mnie od mojej poprzedniej płyty, ale również obecne wędrowanie z moimi piosenkami i spotkania z publicznością wielu miast i miejscowości w Polsce. Spotkaniom tym kolorytu nadawały moje samby i bossa novy" - dodaje.

Dorota Miśkiewicz to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Artystka, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje na granicy jazzu i popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.

Współpracowała i koncertowała m.in. z Nigelem Kennedym, Tomaszem Stańko, Ewą Bem, Anną Marią Jopek, Wojciechem Młynarskim, Włodzimierzem Nahornym czy z Cesarią Evorą; otrzymała od niej legitymację do światowej kariery - jako jedyna polska wokalistka oprócz Kayah, została zaproszona do wspólnego nagrania utworu, promującego płytę Evory.

Zadebiutowała w 2002 roku nominowanym do Fryderyka albumem "Dorota Goes to Heaven", w dwa lata później wydała kolejny krążek "Pod rzęsami". Jej trzecia solowa płyta to "Caminho".

bEiXaMsJ

Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyki 2009 w dwóch kategoriach - wokalistka roku oraz album roku POP. (PAP

abe/ mag/

bEiXaMte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)