Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Caritas Archidiecezji Poznańskiej na rzecz powodzian

0
Podziel się

W niedzielę w kościołach archidiecezji poznańskiej zbierane będą ofiary na
rzecz powodzian, zorganizowany będzie też koncert charytatywny Poznańskich Słowików.

bEiSekgl

W niedzielę w kościołach archidiecezji poznańskiej zbierane będą ofiary na rzecz powodzian, zorganizowany będzie też koncert charytatywny Poznańskich Słowików.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, Maciej Szczepaniak, wieczorem we wtorek wyjedzie z Poznania transport dwóch sześciotonowych ciężarówek z żywnością i najbardziej potrzebnym sprzętem dla osób dotkniętych powodzią.

"Transport kierujemy w okolice Opola, duża część darów trafi do Winowa, wioski gdzie zostało zalanych pięćset domów. W poniedziałek do Sandomierza wyruszyła pod egidą poznańskiej Caritas grupa wolontariuszy z łódkami i pontonami, którzy biorą udział w akcji ratunkowej" - powiedział.

bEiSekgn

Do tej pory wyruszyło z Poznania kilka transportów z żywnością i środkami żywności do Sandomierza, Łodygowic i Częstochowy. Powodzianom przekazano m.in. pięćdziesiąt tysięcy litrów wody pitnej, siedemset par butów gumowych i gumowych rękawic, środki czystości i żywność.

W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji poznańskiej zbierane będą ofiary na rzecz powodzian. Tego dnia zostanie też zorganizowany festyn Caritas przy katedrze. Będzie można przynieść na festyn dary dla powodzian do specjalnych ciężarówek ustawionych przy katedrze.

5 czerwca w poznańskiej farze odbędzie się koncert charytatywny Poznańskich Słowików pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza, z którego dochód zostanie przekazany potrzebującym.

Adam Powierza z Caritas poinformował PAP, że cały czas zgłaszają się osoby, które chcą dostarczyć produkty.

bEiSekgt

"Mamy już magazyn pełen darów. Ludzie dostarczają pościel, koce, wodę i środki czystości. Ustalamy, gdzie jaki transport może jechać, by trafił do faktycznie potrzebujących" - poinformował.

W siedzibie Caritas Archidiecezji Poznańskiej, wszystkich placówkach prowadzonych przez Caritas w całej archidiecezji i w parafiach, cały czas przyjmowane są produkty dla powodzian. Potrzebna jest woda pitna, trwała żywność, w tym m.in. makarony, konserwy, dżemy, cukier, herbata, soki, zboża, a także pasza dla zwierząt. Zbierane są też koce, śpiwory, ręczniki, środki czystości i artykuły higieniczne.

Jak podkreślają przedstawiciele Caritas, w dalszej perspektywie będą również potrzebne podstawowe sprzęty do osuszania i czyszczenia zalanych domów i pomieszczeń gospodarczych tj. kalosze, szczotki, mopy, szmaty, łopaty, rękawice ochronne i środki czyszczące. (PAP)

rpo/ bno/ jra/

bEiSekgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)