Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas diecezji kieleckiej pomaga powodzianom

0
Podziel się:

Dofinansowanie zasiewów zbóż, pomoc finansowa w odbudowie zniszczonych domów
oraz wyposażenie ich w meble i sprzęt AGD - takiego m.in. wsparcia będzie udzielać powodzianom w
najbliższych tygodniach i miesiącach Caritas diecezji kieleckiej.

bEEhzHVh

Dofinansowanie zasiewów zbóż, pomoc finansowa w odbudowie zniszczonych domów oraz wyposażenie ich w meble i sprzęt AGD - takiego m.in. wsparcia będzie udzielać powodzianom w najbliższych tygodniach i miesiącach Caritas diecezji kieleckiej.

Jak zapowiedział we wtorek dyrektor kieleckiej Caritas ks. Stanisław Słowik na zaspokojenie kolejnych potrzeb rodzin dotkniętych skutkami majowej i czerwcowej powodzi zostanie przeznaczonych ok. 1,5 mln zł - to pieniądze złożone przez wiernych do skarbonek kościelnych, na tace oraz na konto dla powodzian.

Z myślą o przyszłorocznych żniwach, postanowiono dofinansować zasiewy zbóż w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Do każdego kwintala kwalifikowanego ziarna siewnego, zakupionego w Centrali Nasiennej lub u innych dostawców, Caritas dopłaci rolnikowi 40 zł - poinformował ks. Słowik.

bEEhzHVj

Blisko 40 rodzin, którym powódź zniszczyła dom, może liczyć na wsparcie Caritas w zakupie niezbędnych materiałów budowlanych i usługach remontowych. "Dla niektórych już te działania uruchomiono, dla innych jeszcze nie, ponieważ nie jest rozstrzygnięta kwestia ewentualnego wsparcia od państwa i ubezpieczycieli; by objąć pomocą jak najwięcej potrzebujących, chcemy uniknąć jej zdublowania" - powiedział dyrektor.

Meble i sprzęt gospodarstwa domowego trafią do około stu domostw. "Jeśli okaże się, że trzeba wyposażyć poszczególne domy w węższym zakresie - z pomocy skorzysta więcej rodzin, natomiast jeśli konieczne będzie kompleksowe wsparcie, uposażonych będzie mniej" - wyjaśnił duchowny.

500 dzieci z terenów nawiedzonych przez wielką wodę otrzyma na początku września uczniowskie wyposażenie w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów". Dzieci dostaną kolorowe plecaki szkolne, piórniki z przyborami do pisania i rysowania, zeszyty, bloki rysunkowe i inne przydatne na lekcjach przedmioty.

Jak dodał ks. Słowik, podczas tegorocznych wakacji kielecka Caritas zorganizowała letni wypoczynek dla 1,2 tys. dzieci na koloniach i dla ponad 500 na półkoloniach. 250 tys. zł na ten cel przekazali diecezjanie w ramach Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom, ok. miliona złotych samorządy i Kuratorium Oświaty w Kielcach.(PAP)

bEEhzHVp

mch/ abr/ mow/

bEEhzHVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)