Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Caritas przekazała ponad 18,5 mln zł na pomoc powodzianom

0
Podziel się

Ponad 18,5 mln zł przekazała Caritas Polska na pomoc powodzianom -
poinformował PAP w czwartek wicedyrektor Caritas ks. Zbigniew Sobolewski. Część tej sumy zebrano
podczas zbiórki w kościołach w niedzielę 30 maja. Pieniądze wpłacały też firmy i indywidualni
darczyńcy.

bEifXMRN

Ponad 18,5 mln zł przekazała Caritas Polska na pomoc powodzianom - poinformował PAP w czwartek wicedyrektor Caritas ks. Zbigniew Sobolewski. Część tej sumy zebrano podczas zbiórki w kościołach w niedzielę 30 maja. Pieniądze wpłacały też firmy i indywidualni darczyńcy.

"Zgodnie z ustaleniami podjętymi na Zgromadzeniu Diecezjalnych Dyrektorów Caritas, posiadane środki docierają do 15 diecezji zalanych wodą, gdzie zostaną wykorzystane na pomoc doraźną oraz usuwanie skutków powodzi" - podkreślił.

Jak poinformował ks. Sobolewski, Diecezjalne Caritas dostarczają powodzianom dary rzeczowe, a na tereny rolnicze przekazują paszę i zboże. Wartość udzielonej pomocy materialnej (żywność, woda, lekarstwa, odzież, środki chemiczne, wiadra, mopy, drabiny, środki dezynfekcyjne, pościel, kołdry, sprzęt AGD) szacuje się na 10 mln zł. Caritas Polska zakupiła też myjki ciśnieniowe i osuszacze, które są udostępniane powodzianom.

bEifXMRP

Jak pokreślił w rozmowie z PAP dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz, najważniejsza jest pomoc sąsiedzka. "Cieszy nas to, że wiele osób, rezygnując z należnego im odpoczynku wakacyjnego, poświęca kilka dni na pomaganie w sprzątaniu mieszkań i domostw. Jest to pomoc bezcenna dla osób starszych, samotnych i schorowanych" - podkreślił ks. Subocz. "Instytucje i organizacje pomocowe nie wszędzie mogą dotrzeć. Nie zawsze też są w stanie dostrzec realne potrzeby oraz znaleźć najskuteczniejsze sposoby ich zaspokajania. Najwięcej mogą zrobić wspólnoty parafialne i Parafialne Zespoły Caritas" - powiedział.

Dodał, że obecnie Caritas organizuje również kolonie dla dzieci z terenów zniszczonych przez wodę. Na kolonie Caritas wyjedzie 1369 dzieci.

Zaznaczył też, że pod koniec sierpnia Caritas chce przekazać dzieciom szkolne wyprawki, czyli "Tornister pełen uśmiechów" z zeszytami i przyborami szkolnymi. (PAP)

skz/ abr/ bk/

bEifXMSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)