Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Carnage" Polańskiego w Wenecji: oklaski i entuzjastyczne recenzje

0
Podziel się

Nowy film Romana Polańskiego "Carnage" (Rzeź),
zaprezentowany w czwartek wieczorem na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, został
przyjęty gorącymi oklaskami przez publiczność i pełnymi entuzjazmu recenzjami przez włoskich
krytyków.

bEiewGWJ

Nowy film Romana Polańskiego "Carnage" (Rzeź), zaprezentowany w czwartek wieczorem na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, został przyjęty gorącymi oklaskami przez publiczność i pełnymi entuzjazmu recenzjami przez włoskich krytyków.

Pierwszym "aplauzem przy podniesionej kurtynie", jak napisała recenzentka wielkiego rzymskiego dziennika "La Repubblica", Claudia Morgoglione, nowy film Romana Polańskiego został nagrodzony już w czwartek rano, na pokazie prasowym.

"Wywoływał on oklaski i owacje podczas projekcji dla prasy (...)" - dodała. Wyrażały one uznanie dla "urody dialogów w tej cierpkiej komedii z udziałem dwóch nowojorskich par, wspaniałej gry aktorów, którzy roznieśli w strzępy wszelkie iluzje związane z polityczną poprawnością".

bEiewGWL

Alberto Crespi, krytyk filmowy dziennika "L'Unita", pisze o "porywającym Polańskim", który znów wykazał "zdumiewającą formę" artystyczną, tworząc dzieło filmowe, którego akcja rozgrywa się przez 80 minut niemal wyłącznie w jednym miejscu, w pokoju na Brooklynie.

Zdaniem większości recenzentów "Rzeź" nie jest jednak filmem pesymistycznym. Podzielają oni opinie wypowiedziane na konferencji prasowej w Wenecji przez odtwórczynię głównej roli w filmie Polańskiego, Kate Winslet, oraz autorkę sztuki teatralnej, na której oparł się reżyser, Yasminę Rezę.

"Finał mojej sztuki był pesymistyczny, ale Polański postanowił to zmienić i dać nadzieję przyszłym pokoleniom" - powiedziała Yasmina Reza, która jest również współautorką scenariusza filmu. (PAP)

ik/ mc/

bEiewGWR

96966007

bEiewGXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)