Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ariel castro
09.05.2013 16:22

Castro oskarżony. Więził i gwałcił porwane kobiety?

Amerykanin Ariel Castro, w którego mieszkaniu odnaleziono trzy kobiety zaginione bez wieści dziesięć lat temu, pojawił się w czwartek przed sądem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLEVELAND<br/> DEPARTMENT OF PUBLIC SAFETY)

*Amerykanin Ariel Castro, w którego mieszkaniu odnaleziono trzy kobiety zaginione bez wieści dziesięć lat temu, pojawił się w czwartek przed sądem, gdzie odczytano mu akt oskarżenia. *

52-letni Castro nie odezwał się i nie ujawniał żadnej reakcji podczas krótkiego posiedzenia sądu. Jak relacjonują agencje, patrzył w ziemię, gdy prawnicy rozmawiali z sędzią.

52-letni były kierowca autobusu szkolnego został oskarżony o porwanie około 10 lat temu trzech kobiet: Amandy Berry, Giny DeJesus i Michelle Knight, ich przetrzymywanie i gwałcenie. Zarzut porwania dotyczy także córki Amandy Berry, Jocelyn, która urodziła się w niewoli. Dziewczynka ma sześć lat.

Sąd ustalił wysokość kaucji na 2 mln dolarów w każdej ze spraw, zapewniając w ten sposób, jak zauważa agencja AFP, że Castro nie wyjdzie za kaucją.

Z dotychczas podanych przez policję informacji wynika, że trzy kobiety były przetrzymywane przez dekadę i gwałcone, trzymane w osobnych pokojach, pętane łańcuchami i sznurami. Nigdy nie opuściły posesji, na której znajduje się dom Castro, a jedynie dwa razy mogły wyjść do garażu.

Śledczy muszą wyjaśnić kwestię domniemanych wielokrotnych ciąż uprowadzonych kobiet. Wiadomo, że przeżyły poronienia. Do uwolnienia kobiet doszło w poniedziałek, gdy sąsiad, zaniepokojony krzykami w pobliskim domu, poszedł sprawdzić, co się dzieje i odnalazł tam zaginione. Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, w drodze powrotnej z pracy w barze szybkiej obsługi. DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, kiedy wracała ze szkoły do domu. Trzecia kobieta to 32-letnia obecnie Knight, zaginiona w 2002 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobiety zaginęły 10 lat temu. Uwolniono je Młode kobiety były najpewniej przetrzymywane w domu przez trzech braci od chwili zaginięcia.
Zatrzymali nadawcę groźnych listów do Obamy Listy były podpisane przez osobę określającą się jako _ KC. I am KC and I approve this message _.
USA: Policja zatrzymała kierowcę. Ma 6 lat Chłopiec z miejscowości Lapeer w stanie Michigan wziął kluczyki do rodzinnego Forda Taurusa o 7:30 rano, kiedy jego rodzice jeszcze spali.
Pustelnik złodziejem. Ukrywał się 27 lat Aby uniknąć wykrycia, nie rozpalał ognisk. W czasie ostrych zim spał w kilku śpiworach.
Tagi: ariel castro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz