Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
13.03.2013 13:11

Catherine Ashton powiadomiła o śmierci urzędnika UE w Syrii

Ashton w komunikacie wezwała wszystkie strony konfliktu, by podjęły niezwłoczne działania w celu zakończenia konfliktu w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Urzędnik unijny w przedstawicielstwie Unii Europejskiej w Syrii zginął w ataku rakietowym na przedmieściach Damaszku - powiadomiła w komunikacie szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton.

Zabitym jest Ahmed Szehad. Jak powiadomiła Ashton, mężczyzna zginął, kiedy przekazywał pomoc humanitarną mieszkańcom dzielnicy Deraja, w której mieszkał.

UE wycofała w zeszłym roku zagraniczny personel swego przedstawicielstwa w Damaszku, ze względu na zaostrzanie się sytuacji w Syrii. Biuro czasowo zamknięto, ale w Damaszku pozostali jego miejscowi pracownicy.

Ashton w komunikacie wezwała _ wszystkie strony konfliktu, by podjęły niezwłoczne działania w celu zakończenia konfliktu _ w Syrii. Wskazała, że konflikt ten _ spowodował śmieć około 100 tys. niewinnych obywateli, a uchodźców szukających schronienia w krajach sąsiednich jest ponad milion _.

W Syrii od dwóch lat trwa rebelia przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Przedstawiciele ONZ podkreślają, że zbrodni wojennych, w tym ataków na ludność cywilną, dopuszczają się obie strony konfliktu.

Zagraniczne mocarstwa nie mogą ustalić wspólnej reakcji. Rosja i szyicki Iran wspierają swojego wieloletniego sojusznika prezydenta Baszara el-Asada, a USA i sunnickie kraje Zatoki Perskiej popierają opozycję. Wielka Brytania i Francja skłaniają się do zniesienia nałożonego przez UE embarga na dostawy broni do Syrii.

Czytaj więcej o konflikcie w Syrii w Money.pl
Nie żyje 30 dezerterów. Zabiły ich siły rządowe Wiele tysięcy szeregowych i podoficerów - głównie sunnitów - zbiegło z syryjskiej armii od początku antyprezydenckiego powstania, które wybuchło w Syrii przed dwoma laty.
Tajemnicza śmierć rosyjskiego generała Rosja jest jednym z nielicznych krajów wspierających reżim Asada podczas trwającej od ponad roku rebelii przeciw jego rządom.
Wojna coraz krwawsza. Egzekucje na cywilach? Organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie twierdzi, że wojska reżimowe szykują się do decydującego ataku na rebeliantów.
Tagi: wojna w syrii, ashton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz