Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Catherine Zeta-Jones uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego

0
Podziel się

Pochodząca z Walii znana aktorka Catherine Zeta-Jones została w czwartek
udekorowana przez księcia Karola Orderem Imperium Brytyjskiego. Odznaczenie to przyznała jej
królowa Elżbieta II w ubiegłym roku.

bEgAFmNx

Pochodząca z Walii znana aktorka Catherine Zeta-Jones została w czwartek udekorowana przez księcia Karola Orderem Imperium Brytyjskiego. Odznaczenie to przyznała jej królowa Elżbieta II w ubiegłym roku.

Aktorce w ceremonii w Pałacu Buckingham towarzyszył mąż, znany amerykański aktor Michael Douglas, i ich dwoje dzieci - Carys i Dylan. Nadano jej tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego.

41-letnia Zeta-Jones powiedziała, że jest "bardzo wzruszona i zdenerwowana z powodu dostąpienia takiego zaszczytu". Dodała, że cieszy się bardzo, że mąż czuje się dobrze i może wraz z nią być obecny na uroczystości.

bEgAFmNz

Douglas walczył przez całe miesiące z rakiem gardła. Niedawno ogłosił, że pokonał chorobę i jedynie musi poddawać się co miesiąc badaniom.

Order Imperium Brytyjskiego ustanowił w 1917 r. król Jerzy V. Odznaczenie jest przyznawane za działalność w wielu obszarach życia publicznego. Wśród nagrodzonych są sportowcy, artyści, muzycy.

Aktorkę, m.in. laureatkę Oscara za drugoplanową rolę w musicalu "Chicago", uhonorowano za działalność artystyczną i charytatywną. W 2006 zainaugurowała w Walii budowę szpitala dziecięcego, przekazując na ten cel znaczne sumy. (PAP)

jo/ mc/

bEgAFmNF

8416310 8416046

bEgAFmOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)