Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sport
30.06.2007 16:15

CBA zatrzymało dwóch urzędników Centralnego Ośrodka Sportu

(dochodzi oświadczenie Ministerstwa Sportu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi oświadczenie Ministerstwa Sportu)

30.6.Warszawa (PAP) - Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch urzędników Centralnego Ośrodka Sportu - powiedział w sobotę PAP Temistokles Brodowski z CBA.

"Potwierdzamy zatrzymanie dwóch urzędników Centralnego Ośrodka Sportu. W tej chwili jest zbyt wcześnie, by podawać jakiekolwiek szczegóły tej sprawy. Cały czas trwają czynności" - powiedział.

"Rzeczpospolita" podała w sobotę, że w piątek po południu CBA zatrzymało szefa ośrodka Krzysztofa S. oraz jego zastępcę Tadeusza M. "Potwierdzamy jedynie zatrzymanie dwóch urzędników" - powiedział Brodowski.

"Minister Sportu Tomasz Lipiec zarządził natychmiastowy audyt w Centralnym Ośrodku Sportu" - poinformowała w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka tego resortu, Katarzyna Doraczyńska. Według niej, od pewnego czasu Ministerstwo Sportu prowadzi już kontrole dotyczące m.in. gospodarki nieruchomościami w COS.

Z kolei rzeczniczka Centralnego Ośrodka Sportu Marta Fijałkowska poinformowała w przesłanym w sobotę PAP oświadczeniu, że Ośrodek wyda oświadczenie w sprawie zatrzymania pracowników COS, gdy otrzyma oficjalną informację na ten temat.

"Z całą stanowczością chciałabym podkreślić, że budowa Narodowego Centrum Sportu jest priorytetowym zadaniem COS. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony" - napisała Fijałkowska.

Zgodnie z planami rządu, w miejsce warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia powstanie Narodowe Centrum Sportu. Jego budowa ma zostać zakończona przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 roku.

Jak przypomina "Rz", od kilku tygodni COS negocjuje z kupcami, którzy handlują na Stadionie Dziesięciolecia - termin opuszczenia obiektu. W piątek szefowie ośrodka zapowiedzieli, że handel będzie mógł trwać co najmniej do końca lipca. (PAP)

mmt/ wkr/

Tagi: sport, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz