Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS: 53 proc. badanych źle ocenia poparcie przez "S" J. Kaczyńskiego

0
Podziel się

53 proc. respondentów źle ocenia decyzję NSZZ "Solidarność" o poparciu
kandydata PiS w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego; 28 proc. uważa ją za dobrą - wynika
z sondażu CBOS przesłanego we wtorek PAP.

bEgKEGMR

53 proc. respondentów źle ocenia decyzję NSZZ "Solidarność" o poparciu kandydata PiS w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego; 28 proc. uważa ją za dobrą - wynika z sondażu CBOS przesłanego we wtorek PAP.

28 proc. badanych raczej źle ocenia apel NSZZ "S" o poparcie w nadchodzących wyborach kandydata PiS. Zdecydowanie źle ocenia go 25 proc. ankietowanych. Za raczej dobrą uważa tę decyzję 21 proc. pytanych, za zdecydowanie dobrą 7 proc. 19 proc. nie ma zdania na ten temat.

Pozytywnie apel "S" ocenia 44 proc. należących do związku, 56 proc. negatywnie. Jak wskazują autorzy badania, z aprobatą do poparcia Kaczyńskiego przez "S" odnosi się elektorat PiS, a zwolennicy SLD, PO i PSL są krytyczni.

bEgKEGMT

49 proc. respondentów uznało także za niewłaściwe, aby związki zawodowe oficjalnie wyrażały poparcie dla konkretnej partii i jej kandydatów w wyborach. Odmiennego zdania jest 28 proc. badanych. 23 proc. z nich nie ma zdania w tej sprawie.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła pod koniec kwietnia kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. Stanowisko to poparło 50 członków Komisji, 6 wstrzymało się od głosu.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 8-13 maja na liczącej 1000 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

tgo/ mok/ jra/

bEgKEGNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)