Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS: 54 proc. pozytywnie o działalności Kościoła, 35 proc. - źle

0
Podziel się

Oceny Kościoła katolickiego uległy w ostatnim czasie pogorszeniu. CBOS
odnotował 10-punktowy spadek odsetka badanych mających pozytywną opinię o jego działalności i taki
sam wzrost odsetka jego krytyków.

bEioTZed

Oceny Kościoła katolickiego uległy w ostatnim czasie pogorszeniu. CBOS odnotował 10-punktowy spadek odsetka badanych mających pozytywną opinię o jego działalności i taki sam wzrost odsetka jego krytyków.

We wrześniu dobrą opinię o działalności Kościoła miało 54 proc. ankietowanych, podczas gdy w czerwcu ocenę taką deklarowało 64 proc.; złą opinię wyraziło obecnie 35 proc. badanych, przed trzema miesiącami - 25 proc.

Według Centrum Badania Opinii Społecznej, wiele wskazuje na to, że na poglądy Polaków o największej instytucji religijnej w kraju, wpłynął szeroko komentowany w mediach spór o krzyż przed Pałacem Prezydenckim.

bEioTZef

"Niejednoznaczne stanowisko Kościoła w tej kwestii spotkało się z krytyką części społeczeństwa" - ocenia CBOS.

Tak niskich notowań jak obecnie, według CBOS, Kościół nie miał w ciągu ostatnich czterech lat.

Dezaprobatę szczególnie często wyrażają badani, którzy rzadko (kilka razy w roku) uczestniczą w praktykach religijnych lub w ogóle nie biorą w nich udziału (odpowiednio 50 proc. i 63 proc.) oraz respondenci określający swoje poglądy polityczne jako lewicowe (53 proc.).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono od 2 do 8 września, na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

bEioTZel

ktl/ wkr/ jra/

bEioTZeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)