Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS: 71 proc. badanych krytycznie o pracy Sejmu

0
Podziel się

Lutowe oceny Sejmu i Senatu należą do najgorszych od wielu miesięcy

CBOS: 71 proc. badanych krytycznie o pracy Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzLdfbF

W lutym aż 71 proc. badanych przez CBOS krytycznie oceniło pracę Sejmu; 53 proc. miało podobne zdanie o pracy Senatu. Pogorszeniu uległy oceny prezydenta, choć nadal 64 proc. respondentów jest zadowolonych z jego pracy.

CBOS podkreślił, że lutowe oceny Sejmu i Senatu należą do najgorszych od wielu miesięcy. W porównaniu ze styczniem o 8 pkt procentowych - do 71 proc. wzrósł odsetek osób krytycznych wobec pracy posłów. Dobre zdanie o pracy Sejmu ma tylko 17 proc.

Przybyło też - o 5 pkt proc. - badanych niezadowolonych z działalności senatorów. Źle pracę Senatu ocenia 53 proc. Dobre zdanie o izbie wyższej ma 19 proc. ankietowanych.

bDzLdfbH

We wszystkich elektoratach partyjnych przeważa niezadowolenie z pracy posłów. Rozczarowanie funkcjonowaniem izby niższej parlamentu deklaruje również zdecydowana większość osób biernych politycznie. Wśród sympatyków PO złe zdanie o pracy Sejmu ma 68 proc., PiS - 73; PSL - 59; SLD - 85; Ruchu Palikota - 79.

CBOS odnotował, że rekordowo dobre styczniowe oceny prezydenta w lutym uległy pogorszeniu. Notowania Bronisława Komorowskiego w dalszym ciągu kształtują się jednak na wysokim poziomie - zadowolenie z pracy prezydenta deklaruje 64 proc. badanych (spadek o 6 pkt proc. w porównaniu ze styczniem); 21 proc. (wzrost o 3 pkt proc.) jest nią rozczarowanych, a 15 proc. (wzrost o 3 pkt proc.) nie ma zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 31 stycznia - 6 lutego na liczącej 1111 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej o polskim Sejmie w Money.pl
PiS obali rząd Tuska? Politycy ujawniają, jak to się skończy Partia Jarosława Kaczyńskiego nie ukrywa, że chce doprowadzić do wcześniejszych wyborów.
Platforma zdecydowała w sprawie Nowickiej Jutro głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu. W PO będzie partyjna dyscyplina?
Mają pomysł, jak zaoszczędzić na Sejmie Klub PiS złożył dzisiaj w Sejmie projekt uchwały dotyczącej zmniejszenia liczby wicemarszałków z obecnych pięciu do czterech.
bDzLdfbN
bDzLdfci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)