Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS: Wzrosło poparcie dla rządu

0
Podziel się

Poparcie dla rządu wzrosło o 7 punktów proc., przeciwników rządu jest mniej o 2 punkty proc.

CBOS: Wzrosło poparcie dla rządu
(kprm.gov.pl)
bDJkrSYB

W kwietniu poprawiły się notowania rządu i premiera - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Do zwolenników gabinetu Donalda Tuska zaliczyło się 43 proc. ankietowanych, 24 proc. to jego przeciwnicy, a obojętność wobec rządu zadeklarowało 29 proc. badanych.

CBOS zawraca uwagę, że w czasie, gdy przeprowadzany był sondaż, doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Polacy przeżywali żałobę - _ w rezultacie większa część badania została przeprowadzona w tym szczególnym okresie, co z pewnością nie pozostało bez wpływu na otrzymane wyniki _.

PiS nie wybierze swojego kandydata na prezydenta
Poparcie dla rządu wzrosło, w porównaniu z poprzednim sondażem, z marca, o 7 punktów proc., przeciwników rządu jest mniej o 2 punkty proc., natomiast o 4 punkty proc. zmniejszyła się grupa osób deklarujących obojętność wobec obecnego gabinetu. Zdania nie wyraziło 4 proc. ankietowanych (1 punkt mniej niż w marcu).

bDJkrSYD

Poprawiły się też notowania premiera. Z tego, że Donald Tusk stoi na czele rządu zadowolonych jest 51 proc. proc respondentów, przeciwne zdanie wyraziło 33 proc. badanych. Opinii nie wyraziło 16 proc. (1 punkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu).

Grupa zwolenników premiera zwiększyła się w porównaniu do sondażu z poprzedniego miesiąca o 7 punktów proc., jego przeciwników było mniej o 6 punktów proc.

Połowa ankietowanych - 51 proc. - dobrze ocenia wyniki działalności rządu Donalda Tuska - oznacza to wzrost pozytywnych opinii o 10 punktów proc. w porównaniu do sondażu z marca. Źle wyniki działań rządu ocenia 35 proc. badanych - o 10 punktów proc. mniej niż przed miesiącem. Opinii nie wyraziło 14 proc. badanych (bez zmian).

Poprawiły się też opinie o polityce gospodarczej rządu. W kwietniu 42 proc. ankietowanych oceniło, że polityka gabinetu Donalda Tuska stwarza szanse na poprawę sytuacji gospodarczej (wzrost o 8 punktów proc.). Przeciwną opinię wyraziło 41 proc. respondentów - oznacza to spadek negatywnych opinii o 12 punktów. Zdania nie wyraziło 17 proc. badanych (4 punkty proc. więcej).

bDJkrSYJ

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8-19 kwietnia na liczącej 1056 reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

Raporty Money.pl
*_ Polska oszalała _. Co czeka nas po tragedii? * Ogłaszając, że para prezydencka pochowana zostanie na Wawelu, ustami kardynała Dziwisza rozpoczęto prezydencką kampanię wyborczą. Do dziś nikt nie chce się przyznać do podjęcia tej decyzji, choć rozpętała ona wojnę polsko – polską.
*Kampania wyborcza rozpoczęta * Politycy i obserwatorzy sceny politycznej - z którymi rozmawiał Money.pl - nie mają złudzeń: kampania wyborcza rozpoczęła się w momencie
bDJkrSZe
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)