Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBŚ przechwyciło 10 mln sztuk nielegalnych papierosów

0
Podziel się

10 mln sztuk nielegalnych papierosów przechwycili policjanci z Centralnego
Biura Śledczego w okolicach Wrocławia. Zatrzymano 16 osób podejrzewanych o udział w międzynarodowej
grupie przestępczej.

bEhtCuKZ

*10 mln sztuk nielegalnych papierosów przechwycili policjanci z Centralnego Biura Śledczego w okolicach Wrocławia. Zatrzymano 16 osób podejrzewanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej. *

Jak poinformował PAP w środę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, operacja przeprowadzona przez CBŚ miała związek z rozpracowywaniem międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów z Rosji przez Polskę do krajów Europy Zachodniej.

"Policjanci wkroczyli do akcji, gdy na teren jednej z baz transportowych w okolicy Strzelina na Dolnym Śląsku wjechała, pilotowana przez auta osobowe, ciężarówka wyładowana po dach papierosami bez polskiej akcyzy" - powiedział Petrykowski.

bEhtCuLb

W wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymanych zostało 16 osób - Białorusinów, Rosjan i Polaków w wieku od 20 do 40 lat. Odzyskano również dwa skradzione w Niemczech auta o wartości kilkuset tysięcy zł.

Petrykowski zaznaczył, że szlak przemytu papierosów, prowadzący przez Polskę, był rozpracowywany przez policjantów z CBŚ już od dłuższego czasu. "Przeprowadzona w okolicach Strzelina akcja udaremniła wprowadzenie na polski obszar celny towaru bez znaków akcyzy, którego wartość oszacowano wstępnie na ok. 5 mln zł" - dodał rzecznik.(PAP)

mic/ pru/ itm/ jra/

bEhtCuLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)