Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Celnicy zatrzymali podróbki butów ze znakiem Euro 2012

0
Podziel się

Ponad 10,5 tysiąca par butów sportowych ze znakiem "Euro 2012" zatrzymali
celnicy w Gdyni. Kontener z butami o wartości prawie 430 tys. zł przypłynął do gdyńskiego portu z
Chin. Towar był przeznaczony dla firmy z Rzeszowa.

bEgojEzV

Ponad 10,5 tysiąca par butów sportowych ze znakiem "Euro 2012" zatrzymali celnicy w Gdyni. Kontener z butami o wartości prawie 430 tys. zł przypłynął do gdyńskiego portu z Chin. Towar był przeznaczony dla firmy z Rzeszowa.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko, na butach piłkarskich był napis "Ukraina Euro 2012" oraz symbol piłki nożnej.

Zaznaczył, że kancelaria prawna reprezentująca w Polsce Unię Europejskich Federacji Piłkarskich (UEFA) potwierdziła, że towar narusza prawa własności intelektualnej Unii. Według rzecznika to pierwsze w Polsce zatrzymanie towaru z logo Mistrzostw Europy 2012.

bEgojEzX

Daczko powiedział, że do czasu orzeczenia sądu w tej sprawie, buty będą przetrzymywane w magazynach Izby Celnej. Zazwyczaj w takich sytuacjach sąd orzeka o przepadku mienia na rzecz Skarbu Państwa.

W 2009 r. funkcjonariusze zatrzymali w całej Polsce ponad 2,6 mln sztuk towarów naruszających prawa własności intelektualnej (m.in. podrabianych i pirackich) o łącznej wartości ok. 40 mln euro. Najczęściej zatrzymywanymi przez Służbę Celną podrabianymi towarami w 2009 r. były papierosy (około 1,3 mln szt.). (PAP)

bls/ pz/ mow/

bEgojEAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)