Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cena ropy blisko 5-tygodniowego minimum

0
Podziel się:

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku znajduje się we
wtorek blisko 5-tygodniowego minimum z powodu oznak spowolnienia tempa ożywienia w globalnej
gospodarce - podają maklerzy.

bEUZuzfV

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku znajduje się we wtorek blisko 5-tygodniowego minimum z powodu oznak spowolnienia tempa ożywienia w globalnej gospodarce - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, zwyżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 10 centów do 75,34 USD.

Ropa po krótkim odbiciu w poniedziałek, już tego samego dnia zaczęła tanieć po doniesieniach z Japonii, gdzie wzrost gospodarczy w II kw. 2010 r. wyniósł zaledwie 1/5 tego, czego oczekiwali analitycy.

bEUZuzfX

PKB Japonii wzrósł jedynie o 0,4 proc., gdy tymczasem ekonomiści stawiali na 2,3 proc.

"Na rynku nadal utrzymują się obawy o słabość w globalnej gospodarce" - mówi Ken Hasegawa, ekonomista spółki brokerskiej Newedge w Tokio.

Tymczasem inwestorzy poznają we wtorek dane o zapasach paliw w USA podawane przez Amerykański Instytut Paliw (API). W środę swój raport na ten temat przedstawi Departament Energii USA.

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu amerykańskie zapasy ropy spadły o 1 mln baryłek (0,3 proc.) z zanotowanego poprzednio poziomu 355 mln baryłek.

bEUZuzgd

Spodziewany jest też spadek zapasów benzyny - o 0,1 proc.(PAP)

aj/ ana/ je/

bEUZuzgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)