Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cena ropy blisko 6-tygodniowego minimum

0
Podziel się:

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku jest wyceniana
podczas tej sesji blisko 6-tygodniowego minimum, w reakcji na obawy, że w gospodarce USA spowalnia
tempo jej ożywienia - podają maklerzy.

bEUfEGFx

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku jest wyceniana podczas tej sesji blisko 6-tygodniowego minimum, w reakcji na obawy, że w gospodarce USA spowalnia tempo jej ożywienia - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, zwyżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku zaledwie o 2 centy do 74,45 USD.

W czwartek podano w USA, że wskaźnik aktywności wytwórczej, wyliczany przez Bank Rezerw Federalnych Filadelfii, spadł do najniższego poziomu od lipca 2009 r.

bEUfEGFz

Wskaźnik w sierpniu spadł do -7,7 pkt z 5,1 pkt lipcu. Tymczasem analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 7,0 pkt.

Gorsze dane napłynęły też z rynku pracy. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu niespodziewanie wzrosła w USA o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 500 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 478 tys., wobec 488 tys. po korekcie tydzień wcześniej. "Sentyment i nastroje są obecnie niedźwiedzie i to będzie wywierać wpływ na rynek" - mówi Jonathan Barratt, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Sydney. "Myślę, że cena ropy może spaść do 68-70 USD za baryłkę" - dodaje.(PAP)

aj/ gor/ bos/

bEUfEGGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)